NAMAL: “Endüstri ve serbest bölge kentin 100 yılını kurtaracak”

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Namal, geçtiğimiz hafta Karabük’e gelen Ulaştırma ve Sanayi Bakanlarına Karabük-Eskipazar Endüstri Bölgesi, Serbest Bölge ve Teknopark Projesini detaylı bir şekilde anlatarak olumlu tepkiler aldıklarını söyledi.

NAMAL: “Endüstri ve serbest bölge kentin 100 yılını kurtaracak”
Yayınlama: 13.01.2015
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Namal, Karabük’ün basiretli tüccarların, iş ahlakı yüksek olan işçilerin, alın terinin emeğe dönüştüğü genç bir cumhuriyet kenti olduğunu belirterek, “ Cuma günü AK Parti Karabük İl Kongresi için kentimize gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a polis evinde verilen yemekte hazırladığımız Karabük-Eskipazar Endüstri Bölgesi, Serbest Bölge ve Teknopark Projesinin animasyon görüntüleri ile birlikte teknik bilgileri aktardık. Bu proje Karabük’ün önümüzdeki 100 yılını kurtaracak bir projedir. Karabük-Eskipazar Endüstri Bölgesi, Serbest Bölge ve Teknopark Projesinin kazanımı noktasında biz üzerimize düşeni yaptık. Milletvekillerimize, Bakanlarımıza, yani AK Parti hükümetine projeyi teslim ettik. Yine Karabük ve bu bölge için çok önemli bir proje olan Filyos Liman projesidir. Karabük’ün Filyos Liman projesinden yeteri kadar faydalanabilmesi için Karabük-Zonguldak karayolunun duble yol olması gerektiğini Ulaştırma Bakanımıza aktardık. Bakanlarımız bize isim noktasın ne olmasını istediğimizi söyleyerek bir yol haritasının belirlenmesi için Ankara’ya davet etti.” dedi.

Aynı gün akşam düzenlenen işadamı ve sanayicilerimizin katıldığı yemekte projemizi bir kez daha aktardıklarını da belirten Namal, “ Sanayi bakanımız demir çelik üretiminin can damarının Karabük olduğunu söyleyerek, ‘ Bir şehrin bir alanda haline gelmesi kısa zamanda olmuyor. Karabük Türkiye’nin demir çelik üretiminin de adeta can damarı. Burada makas değişimine geçmek durumundayız. Demir çelikte daha nitelikli üretimi başarmak durumundayız. Takım oyununu oynamak durumundayız. Filyos liman projesinin hayata geçmesiyle Karabük’ün bu potansiyelinin çok daha fazla artması demek. Endüstri bölgesi olarak bize sunum yapıldı. Endüstri bölgede mülkiyet devletin oluyor, arazi tahsisi yapılıyor. Organize sanayi bölgesi olursa üretime geçtikten sonrası arazi sanayicinin oluyor. Sizden ricamız TSO, Milletvekillerimiz, Valilik, Belediye ve tüm ilgili kurumlar bir araya gelerek Eskipazar’daki alanın büyük ölçekli OSB’mi yada Endüstri bölgemi olması yönünde kendi kanaatinizi oluşturun. Ondan sonra diğer çalışmalarla birlikte Bakanlık olarak biz devreye girelim ve Karabük’te yeni bir üretim alanı oluşturalım. Tek şartımız burada ben yatırım yapmak istiyorum diyen baba yiğitlerin olması. Yatırımcı varsa biz varız’ demişti. Bizde şimdi bu yönde bir araya gelerek bu yol haritamızı belirleyerek bir önce projemizi hayata geçirmek” ifadesinde bulundu.

TSO Başkanı Namal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’in de projeyi desteklediğini de kaydetti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.