Namal “Endüstri bölge ile Karabük’ün 50 yılık geleceği kurtarılacak”

Karabük TSO Başkanı Sedat Namla, Eskipazar ilçesine bağlı İsmetpaşa bölgesine kurulmasını planladıkları Endüstri veya Serbest bölge ile Karabük’ün 50 yıllık geleceğini kurtaracaklarını söyledi.

Namal “Endüstri bölge ile Karabük’ün 50 yılık geleceği kurtarılacak”
Yayınlama: 21.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

TSO Başkanı Namal, geçtiğimiz haftalarda düzenledikleri Haddeciler ve Demir Çelik üreticilerinin sorunları konulu toplantıda, sanayicinin yaşadıkları sorunları ve geleceğe dönük planları masaya yatırdıklarını belirterek, “Basına kapalı olan toplantımızda haddecilerin yaşadığı bir sorunu ve bunların çözümler noktasında neler yapılması gerektiğini masaya yatırdık. Bunlar 8-10 madde halinde özet olarak çıkarıldıktan sonra TSO, Haddeciler Derneği Başkanı ve AK Parti İl Başkanı ile birlikte gerekli yerleri ziyaret edeceğiz. Karabük sanayinin beşiği diyoruz. Bizde sanayileşmeyle birlikte işsizliği ve cari açığı kapatırız. Hükümette aynı düşünceye sahip olduğundan Oda başkanı olarak bu yolda çalışma yapıyoruz. İsmetpaşa bölgesinin endüstri veya serbest bölge olarak yapılması için gayret sarf ediyoruz. Filyos limanı açıldıktan sonra ister istemez yatırımcı o tarafa kayacak. Bu kaymaları engellemeyiz ama Karabük’ün de Karadeniz’e, Marmara ve Ege’ye açılan kapısı İsmetpaşa. O bölgeye 5 bine yakın istihdam olacak büyük tesisleri kazandırabilirsek, Karabük’ün 50 yıllık geleceğini kurtarmış olacağız. 2015-2016 yılında OSB’nin genişleme alanında yer yok. Buraya gelecek yatırımcıya büyük yer göstermeyeceğiz. Bu noktada ileriye dönük bu projeleri yapmamız gerekiyor” dedi.

Namal ayrıca, “TSO’nın ana görevlerinden birisi seminerler ve konferanslar düzenleyerek sanayicinin, tüccarın sorunlarını dinleyip çözümler bulmak. Bu sorunları aşmanın yollarını bulmaktır. Karabük’te emekliler cemiyeti çok üyemizi var diye övünebilir ama hem üniversite şehri, hem de sanayi şehri diye değil her alanda büyümemiz lazım” ifadesinde bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.