Muhtarlık Seçimleri Tamamlandı

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK) 30 Mart’taki muhtarlık seçiminin iptalinin ardından yeniden sandık başına gidilen 75. Yıl Mahallesi ve Safranbolu ilçesinin Cücahlı köyünde oy verme işlemi tamamlandı.

Muhtarlık Seçimleri Tamamlandı
Yayınlama: 02.06.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük’ün 5000 Evler 75 Yıl Mahallesi’nde yapılan seçimi 30 Mart’ta iki oy farkla kazanan Recep Çakıcı bugün yapılan seçimlerde bin 468 oy alarak muhtarlığı kazandı. Diğer muhtar adayı Ahmet Erkartal ise bin 180 oy aldı.

Seçim sonucu açıklama yapan 75. Yıl Mahalle Muhtarı Recep Çakıcı, kendisi için seçimlerin çok farklı olduğunu ifade ederek, “2009 yılında yapılan seçimlerinde de adaydım ve karşımdaki rakibimde aynıydı. O zaman ben 2 oy ile seçimi kaybetmiştim. O zaman bu karara saygı duyduk ve 30 Mart seçimlerinde yeniden aday oldum. Bu seçimi de ben 2 oy ile kazandım. Ancak mevcut muhtar buna itiraz etti ve seçimler iptal edilmişti. Bugün yapılan seçimde adalet tekrar yerini buldu ve seçimi kazandık. Mahallemize hayırlı işler yapmayı Allah bize nasip eder ve biz hizmet için yola çıktık. 2 ayda iki seçim yaptık ve ikisini de kazandık. İnşallah bundan sonra bir şey olmaz” dedi.

Diğer yandan Safranbolu İlçesinin Cücahlı köyünde 84 seçmenden 80’i oy kullandı. Sayımda Bekir Yılmaz 46 oyla muhtar seçildi, diğer aday Mehmet Uğur ise 30 oy aldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.