Milletvekili Kahveci Dere Islah Çalışmalarını Yerinde İnceledi

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Şirinevler ve İmam Hatip Lisesi önünden geçen derenin ıslah çalışmalarını yerinde inceledi.

Milletvekili Kahveci Dere Islah Çalışmalarını Yerinde İnceledi
Yayınlama: 01.06.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Devlet Su İşleri’nin (DSİ) Şirinevler ve İmam Hatip Lisesi önünden geçen derenin ıslah çalışması için DSİ 23. Bölge Müdürü Sait Umucu ve Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun ile birlikte bölgeye giden Milletvekili Kahveci birçok derelerin bir daha taşkına neden olmaması için tamamen kontrol altına aldıklarını söyledi.

Karabük’ün önemli akslarında ve yapılacak olan yollarında önemli çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirten Kahveci, “Eğer bu dere ıslahını yapmasaydık ne bu kadar alan açılacaktı, ne de böyle bir alt zemin oluşacaktı. Şimdi Şirinevler hastanesine açılacak olan duble yolun en önemli altlığı burasıydı. Bu yapılmasaydı, biz DSİ’ ye bunu yaptırmasaydık bugün bu aksı bu yolun konuşulması gündeme vurdu; ama yapılması çok kolay olmazdı. İşte biz belediyeye bu yolu açması açısından en önemli alt yapıyı hazırlamış olduk. İki tarafında da yol açılmış oldu. Bu devletin, DSİ ‘nin Karabük’e yapmış olduğu önemli bir alt yapı hizmetidir. Biz bunları yapıyoruz, arkasından da belediye tamamlıyor. İşte devlet, millet, yerel yönetim iş birliği yaparsa güzel hizmetler ortaya çıkıyor. Şimdi biz bunları takip ediyoruz. Karabük’te buna benzer DSİ tarafından ıslah edilmesi gereken hangi dereler varsa biz öncelikle bunu DSİ yaptırıyoruz arkasından da belediye alt yapılarını getirebilsin. Bulunduğumuz bu mevkide bulvarın açılması için olmazsa olmazı buydu. İşte biz bunu yaptık. İnşallah en kısa zamanda belediyemiz de bu bulvarları açarsa Karabük’ümüze güzel bir hizmet yapmış oluruz. Biz alt yapısını hazırlamış olduk. Bu tip tesisleri öncelikle DSİ yaptırtmak suretiyle Karabük’e daha fazla hizmet getirmesini sağlıyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.