MHP’de sular duruldu! İl ve Merkez İlçede yeni yönetim görevi devraldı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinin İl ve Merkez İlçe yönetimlerini görevden almasından sonra MHP Karabük İl Başkanlığına atanan Burhanettin Arslan ve Merkez İlçe Başkanlığına atanan Yalçın Samet Sarıtaş, düzenlenen bir törenle görevlerine başladılar.

MHP’de sular duruldu! İl ve Merkez İlçede yeni yönetim görevi devraldı
Yayınlama: 01.03.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karabük İl ve Merkez İlçe teşkilatlarında oluşturulan yeni yönetim kamuoyuna açıklandı. MHP Genel Merkezinin İl Başkanlığına Burhanettin Arslan ve Merkez İlçe Başkanlığına Yalçın Samet Sarıtaş’ı ataması nedeniyle parti binasında basın toplantısı düzenlendi. Çok sayıda partilinin de katıldığı basın toplantısında, bir kez daha birlik ve beraberlik mesajları verildi.

MHP eski Merkez İlçe Başkanı Feramuz Akbulut’un rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı görev teslim törenine MHP İl eski Başkanı Metin Demirel’de katılarak partililere hitaben bir konuşma yaptı. Önümüzdeki seçimlerde Türkiye genelinde olduğu gibi Karabük merkez ve ilçelerinde de MHP’nin büyük bir başarı elde edeceğini belirten Demirel “Zaman zaman yapılan normal bir nöbet değişimi için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bu nöbet değişimi, böyle kritik bir dönemde oluyor gibi kesinlikle yanlış bir anlaşılmaya yer verilmesin.  Dün olduğu gibi, bugün de ülkücü hareket birlik ve beraberlik içerisindedir. Bu mücadelemize de kesinlikle en ufak bir kesintiye uğramadan devam edeceklerdir. Biz hepimiz MHP’nin başarısı için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Şunu buradan ilan ediyorum ki, Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin diğer illerinde olduğu gibi Karabük’te de bütün ilçeleri, beldelerinde büyük bir başarı ile çıkacaktır.” dedi.

            Eski İl Başkanı Metin Demirel’in konuşmasının ardından, MHP Karabük İl Başkanlığına atanan Burhanettin Arslan ise yaptığı konuşmada “Böyle onurlu bir görevi, onurlu bir kişiden devir almaktan dolayı gurur duyuyorum. Metin başkanımızı ben Karabük’te siyasetin duayeni olarak kabul ediyorum. Ben böyle bir insandan görevi almakla onur ve şeref duyuyorum. Siyaseti Metin Demirel kadar yapamasam bile, onun izinden gideceğimi, onu onure edeceğimi ve mahcup etmeyeceğine buradan söz veriyorum. Devlet kademelerinde 44 yıl çalıştım, bunun 41 yıl idarecilikte bulundum. 41 yıllık idareciliğim dönemimde devletimi mahcup edecek hiçbir hal ve harekette bulunmadım. Gururla ve alnımın akıyla görevi teslim ettim ve emekli oldum. Daha sonrada değerli kardeşlerim beni MHP İl Başkanlığı görevine layık gördüler. Bu görevi kabul etmemek mümkün değildi. Çünkü onlar bana bu görevi layık gördükten sonra bende kabul ettim. Kabul ederken de eski yönetim veya yeni yönetim diye asla bir şey düşünmedim. Görevi devir aldığım arkadaşlarımın görevi bıraktığı yerden bu görevi aynen sürdüreceğimin vaadinde bulundum. Söz veriyorum tarafsızlık ilkesi içerisinde şunun veya bunun adamı olmadan Milliyetçi Hareket Partisi’nin adamı olarak tek adam MHP olarak görevimi layıkı ile sürdürmeye çalışacağım. Hatam olursa benden önce siyaset yapmış olan siyasetçilere danışıp onları örnek alacağım. Bu davayı Karabük’te en iyi yerlere getirmek için elimden gelen çabayı göstereceğim. İnşallah bu birliktelikten vaz geçmeyerek, sizlerle bu davayı omuz omuza en ileriye getirmek için birlikte çalışacağız.” dedi.

                                               “NİFAK SOKULMAYA ÇALIŞILMAKTA”

            Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Başkan adayı Rafet Vergili’nin çalışmalarının çok üst düzeyde olması nedeniyle, bazı çevreler tarafından nifak sokulmaya çalışıldığını ve buna asla izin verilmeyeceğini belirten MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan ”Şu anda Belediye Başkanımız ve partimizin belediye başkan adayı Rafet Vergili’nin performansının çok üstün olduğunu herkes görüyor ve biliyor. Fakat bu performansı düşürebilmek için bazı çevrelerce nifaklar sokulmaya çalışılmakta. Umarım bu nifak tohumlarını aranıza sokmayarak, bu birlikteliği sonuna kadar hep birlikte götürmeye çalışırız” dedi.

            Yapılan konuşmaların ardından MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, MHP Merkez İlçe Başkanı Yalçın Samet Sarıtaş ve MHP İl eski Başkanı Metin Demirel, partilileri el ele selamlayarak bir kez daha birlik ve beraberlik mesajı verdiler

            Burhanetin Arslan başkanlığındaki Milletçi Hareket Partisi İl Yönetimi şu isimlerden oluştu; Hasan Kutucu, Kemalettin Tan, Haldun Sevinçler, Emrah Köklü, Gürkan Malkoç, Yasin Kaplan, Levent Mutlu, Tuba Başsarıoğlu, İbrahim Balık, İsmail Köse, Sadık Bozyurt, Mehmet Çelen, Ümit Hakan Yılmaz, Hakan Yılmaz, Fatih Çapraz, Abdullah Küçüktepe, Mustafa Taslakoğlu, Nezahat Tekin, Şenol Işık.

            Yalçın Samet Sarıtaş Başkanlığında oluşan Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe yönetimi ise şu isimlerden oluştu; Necati Müsellim, Mahir Acar, Ramazan Cesur, Özcan Kavilci, Salih Küçüktepe, Şefki Çelik, Namık Kemal Ünal, İbrahim Bitkin, Kemal Ünal, İhsan Baylan, Cem Varan, Şaban Yılmaz, Mehmet Çakmak, Hasan Kahreman, Bahattin Aydoğdu ve Hüseyin Ulusoy”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.