MHP Safranbolu’yu almakta ısrarlı…

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, MHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Mustafa Özata’ya seçim çalışmalarında destek vermek üzere esnaf ziyaretlerine katıldı.

MHP Safranbolu’yu almakta ısrarlı…
Yayınlama: 13.02.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

30 Mart yerel seçimlerine yaklaşık bir buçuk aylık bir zaman dilimi kala siyasi partilerin seçim çalışmaları hızlandı. 1999 yerel seçimlerinde Rafet Vergili ile Ak Parti’den Karabük Belediye Başkanlığını alan ve 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde de Belediye Başkanlığının en güçlü adayı konumunda olan Milliyetçi Hareket Partisi, Safranbolu’yu almak için de kolları sıvadı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yapmış olduğu proje ve hizmetlerle Karabük’te büyük bir sempati kazanan Milliyetçi Hareket Partisi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Safranbolu ziyareti sırasında parti teşkilatına “Yerel seçimlerde Safranbolu’yu alın” sözlerinin üzerine Safranbolu Belediye Başkan Adayı Mustafa Özata ile büyük bir seçim çalışması içine girdi.

Hazırladığı projelerle Safranbolu’nun çehresini değiştirmeyi hedefleyen MHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Özata’ya en büyük destek, başarılı çalışmalarıyla ülke genelinde adından söz ettiren MHP’li Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’den geldi.

Geniş bir partili kitle ile 100 Dükkanlardan başlayan esnaf gezisi, Kıranköy’e kadar devam etti ve ardından Pazar gezisi yapıldı.

Rafet Vergili’nin destek verdiği Mustafa Özata’nın gezisinde AK Parti Safranbolu İlçe Başkanlığı yapan Av. Baki Aslan’ın da bulunması dikkatleri çekti. Yaklaşık 150 kişilik bir grupla adeta gövde gösterisi yapan Mustafa Özata’nın seçim gezisinden sonra Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Vergili “Safranbolu’da seçimleri İnşallah Milliyetçi Hareket Partisi alacak. Bunda biz pek bir problem görmüyoruz. Çünkü Safranbolu son beş yılda az bir ivme kaybetmedi. İki şehir adeta birleşmiş durumda bir şehir. Çok koordinasyonlu çalışması gereken iki belediye. Her türlü program da, imardan tutunda, turizmde, sanayide müşterek ayarlaması gereken iki belediye. Şu ana kadar buradaki arkadaşla bir diyalog kuramadım. Diyalog kuramamamızın nedenlerine gelince, benim genel tespitim, AK Parti İl ve İlçe teşkilatlarının burada uyguladığı bir nevi ambargodur. Biz istiyoruz ki Safranbolu’da iyi bir ivme yakalasın, Safranbolu Belediyesi ile müşterek çalışalım. Yapılacak işlerde müşterek çalışmalarımız bir arada olsun. Çok eksiklikleri olan, yapmış oldukları ben tahmin ediyorum ki 10-15 km’lik asfaltla övünen bir belediye oldu. Başka da hiçbir şey yapmadı Safranbolu’ya.” diye konuştu.

Rafet Vergili, “30 Mart sonrası Karabük’te siz, Safranbolu’da Mustafa Özata ipi göğüslerse, ne gibi bir değişiklik ve avantaj olacak” sorusuna şöyle cevap verdi; “Her türlü değişiklik olacak. Bir kere Spor Vadisi ve Köprü Projesi çok hızlı gelişecek. Sürekli her iki kent adına da fikir alışverişlerimiz olacak. Sinema festivali yapan ilçemizin bir sinema salonu bile yok, yıllardan bu yana bir komedidir bu. Şu anda Karabük Belediye Başkan Adayı olan ve daha sonra 12 yıl Milletvekilliği yapan arkadaşımızda bu unsurları göz ardı etmiş. Bana göre Safranbolu tamamen hizmetlerden, yeniliklerden mahrum, sosyal üniteleri olmayan ve sadece gelen turistle övünen bir şehir olmuş. Kentte yaşayan insanların refah payı nedir, mutluluk derecesi nedir, bu hiçbir zaman ölçü olarak alınmamış. Kentteki vatandaş, ucuz ve refah payı yüksek bir yaşam standardına kavuşmadığı müddetçe, o kentte yaşam var diyemezsin. Önce kendi vatandaşının standartlarını yükselteceksin, gelen turistin değil. Turistin de bunla beraber yükselir zaten.

Rafet Vergili, Safranbolu seçmenine de Mustafa Özata ile ilgili bazı mesajlar verdi. Vergili seçmene verdiği mesajlarda şu görüş ve düşünceleri aktardı; “Safranbolulu tüm seçmenlere, hemşerilerime, dostlarıma, bizi sevenlere, AK Partili, CHP’li, MHP’li, Saadet Partili, Büyük Birlik Partili kardeşlerimize bu sefer Milliyetçi Hareket Partisi’nin Safranbolu’daki Adayı Mustafa Özata’yı desteklemelerini arzu ediyorum. Onların destekleri ve duaları ile MHP’nin Safranbolu’ya farklı bir ivme kazandıracağı inancıyla desteklemeleri çok daha iyi olacaktır. Çünkü bu bir yerel seçimdir. Siyasi unsurları ortadan kaldırmak, şehre büyük katkı sağlayacaktır. Bütün adaylarımız benim, ben bütün adaylarımızın kefiliyim. Birbirimize tam destek olacağız. Seçilen kişiler olarak kesinlikle siyaset yapmayacağız, ayrımcılık yapmayacağız, rüşvete bulaştırmayacağız, haramı helali çok iyi ayıracağız, vatandaştan topladığı paraları vatandaşa çevireceğiz. Bu düsturlar bizim ve partimizin bir tüzüğü haline gelmiştir.

MHP Adayı Mustafa Özata’nın saflarında yer alarak, destek veren AK Parti Safranbolu Eski İlçe Başkanı Av. Baki Aslan ise bu tercihi ile ilgili bir açıklama yaptı. Baki Aslan açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Bu dönem yerel seçimlerde MHP’ye oy vermek bizim için bir nevi vicdan meselesidir. Bizim kanaatimize göre bu yerel seçimler referandum hüviyetinde geçecek. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin üniter ve milli yapısı, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü, milletin varlık ve bekasının oylanacağı bir seçim olacaktır. Bu coğrafyada Türk Milleti olarak yaşayacaksak, bu seçimlerde MHP’nin güçlü çıkması lazım, milletimizin de MHP’ye vekalet vermesi lazım ki, Safranbolu’da yerel olarak bir değişime ihtiyaç var ve Mustafa Bey’de son derece liyakatli bir insan, halkın ciddi bir teveccühü de var. Her şeyin iyi olacağına inanıyorum.

MHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Mustafa Özata ise yaptığı açıklamada “Safranbolu’da Allah’ın izni ile 30 Mart da ipi göğüsleyeceğiz. O inançla yola çıktık. Safranbolu’muz için çok güzel projeler hazırladık. Allah nasip ederse birlikte de yapacağımız mega projeler var, özellikle kanyon projesi birlikte oluşturacağımız bir proje. Safranbolu’nun son 25 yıldır hak ettiği hizmeti almadığı, ifade olarak Dünya Kenti ve turizm kenti olarak anılmakla birlikte bu şekilde cereyan eden bir işleyiş olmadığını tespit ediyoruz. Bizim öncelikli hedefimiz Safranbolu’yu hak ettiği yere ulaştırmak ve halkın refah düzeyini arttırarak, Dünya’daki gerçek yerine kavuşturmak olacaktır. Halka hizmet noktasında siyasi görüşlerde esneme payı bırakarak, bütün halkı kucaklayacak bir politika içindeyiz.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.