Kurumlar Vergisi Rekortmenlerine Plaket Verildi

Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında 2012 vergilendirme dönemine ait 2013 yılında Vergi Beyannamesi veren mükelleflerden Kurumlar Vergisinde birinci Kardemir D.Ç. San. Tic. A.Ş.’ ye, ikinci Mescier D.Ç. San. Tic. Ltd. Şti’ ye ve üçüncü Çebioğlu Yapı San. Tic. Ltd. Şti ’ye plaketleri düzenlenen törenle verildi.

Kurumlar Vergisi Rekortmenlerine Plaket Verildi
Yayınlama: 25.02.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında 2012 vergilendirme dönemine ait 2013 yılında Vergi Beyannamesi veren mükelleflerden Kurumlar Vergisinde ilk üçe girenlere plaketleri düzenlenen bir törenle verildi.

Törene Vali izzetin Küçük, Garnizon Komutanı J. K. Samit Tokmak, Vali Yardımcıları Abidin Ünsal, Erkan Çapar ve Tarkan Keskin, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, Safranbolu, Ovacık ve Eflani Kaymakamları, Karabük, Safranbolu ve Eflani Belediye Başkanları, TSO Başkanı Sedat Namal, TSO Meclis Başkanı Timurçin Saylar, Siyasi Parti Başkanları, STK Başkanları ve daire müdürleri katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Defterdar Osman Koçaş “Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumum bütün kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlıklarının arttırılması, idare ile mükellefler arasındaki ilişkilerin sağlıklı ve düzenli hale getirilmesi amacıyla Vergi Haftası kutlanmaktadır. 25. Vergi Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında 2012 mali yılı vergilendirme dönemi Karabük ili gelir ve kurumlar vergisi rekortmenleri ödül ve plaket törenine hoş geldiniz. Kazançlarının bir kısmını hiç düşünmeden, tereddüt etmeden, gelecek için, daha müreffeh ve çağdaş bir Türkiye için vergi vermek suretiyle gelir ve kurumlar vergisinde ilk üç dereceye giren mükelleflerimize günün anısına plaketlerini takdim edeceğiz. Zekât nasıl fakirin hakkı ise, vergi de devletin hakkıdır.” dedi.

Kurumlar vergisinde 1. olan Kardemir D.Ç. San Tic A.Ş. ye plaketini vermek üzere kürsüye gelen Vali İzzettin Küçük “Devlet düzeni dediğimiz şey aslında vergi üzerine kurulan siyasi bir birlikteliktir. Türkiye’de vergi hızla tabana yayılıyor, iletişim ve elektronik sistemlerin gelişmesi ile beraber vergi hesaplanması ve ödemesi çok daha kolay hale geldi. Eskiden dayatan, bu böyledir diyen ve geri adım atmayan devletten, şu anda uzlaşı yolları arayan bir devlet anlayışına geçmiş bulunuyoruz. Bu yaklaşım kamu vicdanını rahatlatıyor ve vergi oranlarını yükseltiyor. Karabük’teki tahakkuk ve tahsilât oranları Türkiye ortalamasının çok üstünde. Bu da çok sevindirici bir şey, Karabük halkının devletine, borcuna olan sadakatini gösteriyor. Anlayışlı, uzlaşı içinde ticaret ve esnaf erbabını anlamaya dönük bir empati kurdukları için Defterdarlık personelini tebrik ediyorum” dedi.

Kurumlar Vergisinde 1. olan Kardemir D.Ç. San. Tic. A.Ş. adına Genel Müdür Fadıl Demirel’e plaketi Vali İzzettin Küçük tarafından verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.