KBÜ Başarılı Öğrencileri Tablet İle Ödüllendirildi

Karabük Üniversitesi (KBÜ) 2013-2014 eğitim öğretim yılı güz dönemi Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Sınıflarında öğrenim gören başarılı öğrencileri tablet ile ödüllendirdi.

KBÜ Başarılı Öğrencileri Tablet İle Ödüllendirildi
Yayınlama: 20.02.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

KBÜ Hamit Çepni Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül törenine Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kadı, Üniversite Dekanları, Müdürleri, Akademik ve İdari Personeli ile öğrenciler katıldı.

2013-2014 güz döneminde 164 şube, 43 sınıf ve 8 bini aşkın öğrenci ile Türkiye’nin hem bina hem de öğrenci sayısı açısından en kalabalık birimi olduklarını ifade eden Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İrfan Tosuncuoğlu, “Her yıl başarımız bir adım daha ileriye götürüyoruz. Yabancı Diller Yüksekokulu üniversitemizin akademik bir birimidir fakat diğer birimlerden farklı olarak üniversitenin ilk yıllarından beri değişik fakülte ve yüksekokullardan öğrencileri bir araya getirmektedir. Günümüzün gelişen teknoloji İngilizce eğitiminde de çok büyük önem arz ettiğinde Sayın Rektörümüzün vizyonları ve direktifleri doğrultusunda Karabük Üniversitesi olarak öncü sayılabilecek WEB tabanlı bir eğitime adım atarak Türkiye’de bir ilki başardık. Sınıflarda yapılan yüz yüze eğitime ek olarak öğrencilerimize haftada en az 10 saat bireysel olarak çalışabilecekleri web tabanlı eğitim ortamını sunduk. Bu çalışmalar tabi ki bağımsız değildir. Öğretim elemanları ve sistem tarafından kontrol edilmektedir. Yine günlük yapılan guizler yapılarak sonuçları da değerlendirilmektedir. Öğrencilerimiz yine internet üzerinden bağlanarak derslerini takip edebilmektedirler” dedi.

Başarıyı taltif etmek başarının anahtarıdır diyen Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal ise, “Karabük Üniversitesi’ni farklı kılan özelliklerden bir tanesi de yabancı dillere vermiş olduğu önemdir. Dünya ile entegre olabilmemiz için yabancı dile önem vermeliyiz. Bunun için bizler sizlerin hayata birer adım önde başlayabilmeniz için tüm bölümlerimize İngilizce Hazırlık Sınıfı eğitimi koyduk. Aslına bakarsınız bir üniversitenin yabancı dil hazırlık sınıfı olmamalıdır. İngilizce eğitimi ilkokul sıralarında öğrenilmelidir ancak eğitim sistemimizdeki bazı yanlışlıklardan dolayı sistem sizi buraya kadar getirdi. Eğer bu son durakta da radikal bir karar alıp kendinizi yenileyip, geleceğe hazırlamazsanız bir sonraki durakta size yer yoktur. Bu yıl Karabük Üniversitesi’ni 322 bin 922 öğrenci tercih ederek kısa zamanda Türkiye’nin 7. tercih edilen üniversitesi olmuştur. Karabük Üniversitesi’nde sizleri geleceğe hazırlamaya çalışan bunun içinde tek amaçları sizlerin üniversiteyi bitirdiğinizde hayata bir adım önde başlamasını sağlamak olan dağlar kadar yürekli insanlar sizi geleceğe hazırlıyor. Sizler bizim size burada verdiğimiz eğitimi hakkıyla alırsanız hepinize iş bulma garantisi veriyorum. Lütfen bizlerin size verdiği değer kadar sizler de bizlere değer verin. İlk sistemi kurmak çok zordur. Bir rektör olarak mesaimin büyük bir kısmını hazırlık sınıflarına harcıyorum. Her birinizin başarısını tek tek takip etmeye çalışıyorum ve üniversitemizi belirli bir yere getirmeye çalışıyorum. İlk sistemi kurmak çok zordur. Kolay olsaydı bu sistemi herkes kurardı. Part time hocalarımız ile birlikte 150 kişiyiz. Onların hepsi birere cengaver. 8 bini aşan öğrenciye İngilizce öğretmeye çalışıyoruz. Ama bireysel gayret olmadığı müddetçe de İngilizce öğrenme şansınız yok. Ben başarı elde eden öğrencilerimizi, sizleri yetiştirmek için gece gündüz çalışan değerli Yabancı Diller Yüksekokul çalışanlarımızı ayrı ayrı tebrik ediyor, başarılarınızın daim olmanı temenni ediyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından 2013-2014 eğitim öğretim yılı güz döneminde başarılı olan hazırlık sınıfı öğrencilerine hediye tabletleri verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.