KARDEMİR’de KADEME Sevinci!

Çelik-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Recep Akyel, Kardemir Anonim Şirketinde 2010 yılında iş başı yapan yaklaşık bin dolayındaki işçiyi kapsayan kademe konusunda açıklamalarda bulundu.

KARDEMİR’de KADEME Sevinci!
Yayınlama: 26.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Çelik-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Recep Akyel, yaklaşık bin işçiyi kapsayan kademe konusunda, uzlaşmaya varıldığını açıkladı. Akyel, işçilerin saat ücretlerine göre maaşlarında yüzde 53 dolayında artık olacağını da söyledi.

Kardemir AŞ’de 2010 yılında iş başı yapan ve yaklaşık 1000 dolayında işçiyi kapsayan kademe konusu anlaşmayla sonuçlandı. Kardemir AŞ ile Çelik-İş Sendikası arasında bugün tamamlanan görüşmelerde toplu iş sözleşmesinde yer aldığı şekliyle kademe konusunda uzlaşmaya varıldı.

Sendika binasında Şube yönetimiyle birlikte konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Sendika Genel Eğitim Sekreteri Recep Akyel 1 Mart’tan itibaren geçerli olacak yeni kademeler ve karşılığındaki saat ücretlerine göre işçilerin maaşlarında yüzde 53 dolayında bir artış olacağını kaydetti.

Akyel, kademe çalışmasının mutlu şekilde sonlanmasında Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan, Başkan Vekili Kamil Güleç ve Genel Müdür Uğur Yılmaz’ın büyük katkıları olduğunu belirterek, “Genel Müdür Yardımcımız Hakan Onur beye de özellikle teşekkür etmek istiyorum. Hem kademe hem de taşeron işçilerimizi ilgilendiren birkaç konuda gösterdiği yakınlık ve gayretlerden ötürü. Ayrıca kademe konusunun mimarı sevgili Genel Başkanımız Cengiz Gül İskenderun’da önemli bir programı olduğu için bugün aramızda olamadı. Kendilerine de emeklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Yeni kademeler Kardemir’e, Sendikamıza ve temsil etmekten onu duyduğumuz değerli çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Açıklamasında toplu sözleşme görüşmelerine de değinen Çelik-İş Eğitim Genel Sekreteri Akyel, idari maddelerin anlaşmayla sonuçlandığını 6 Mart Cuma günü devam edecek görüşmelerde ücret maddelerine geçileceğini ve Kardemir çalışanlarına yakışır bir sözleşme imzalamak istediklerini de sözlerine ekledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.