Kardemir Çevre Yatırımlarını Sürdürüyor

Kapasite artışı projesi kapsamında teknolojik yatırımlarını sürdüren KARDEMİR A.Ş, çevre yatırımlarını da ihmal etmiyor.

Kardemir Çevre Yatırımlarını Sürdürüyor
Yayınlama: 07.12.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Kapasite artışı projesi kapsamında teknolojik yatırımlarını sürdüren Karabük Demir Çelik Fabrikaları (KARDEMİR A.Ş), çevre yatırımlarını da ihmal etmiyor. Çevre ve insan odaklı yatırımlar çerçevesinde fabrika sahası içinde yer alan pek çok alan yeşillendirildi ve ağaçlandırıldı.

Konu ile ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Kardemir A.Ş Genel Müdürü Fadıl Demirel, Kardemir’de kapasite artışı ve katma değeri yüksek ürün üretimine yönelik yatırımlarının yanı sıra, çevre, toplum ve insan odaklı yatırımlarda aralıksız devam ettiğini belirterek “Şirketimiz, çevre yatırımları kapsamında bugüne kadar kamuoyunca bilinen bir çok önemli tesisi tamamlayarak hizmete almıştır. Tesis yatırımları dışında tozumayı önlemek amacıyla yapılan betonlama, görsel iyileştirmeye yönelik bina tadilatı ve atık sahaların düzenlenmesi ve yeşillendirme gibi yatırımlar da ayrıca sürdürülmektedir.

Bu kapsamda; 2010-2014 yılları arasında 86.617 m²’lik alanda elle ekim, 76.750 m²’lik alanda Hydroseeding, 11.600 m²’lik alanda Rulo çim uygulaması olmak üzere yaklaşık 175.000 m² alanda çim ekimi gerçekleştirilmiştir. Yine bu dönemde; 2.940 adet ağaç, 38.406 adet çalı olmak üzere toplam 41.346 adet bitki dikimi gerçekleştirilmiştir.

Temiz teknolojilerle üretim yapmayı yatırım planlarında öncelikli şart olarak gören ve tüm yatırımlarını çevre teknolojilerini göz önünde bulundurarak gerçekleştiren şirketimiz daha yeşil ve daha temiz bir Kardemir için çalışmalarını bundan sonra da aralıksız sürdürecektir.” dedi. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.