KARDEMİR A.Ş. DEMİRYOLU TEKERİ ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİ

KARDEMİR A.Ş. DEMİRYOLU TEKERİ ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİ
Yayınlama: 21.11.2023
3
A+
A-

2019 yılından bu yana Türkiye’nin ‘Tek Demiryolu Tekeri Üreticisi’ olan Kardemir A.Ş. raylı sistemler paydaşları ile ortak düzenlediği Demiryolu Tekeri Çalıştayı bugün gerçekleştirildi. Demiryolu Tekerleği Haddehanesi gezisiyle başlayan organizasyon, Yenişehir’de gerçekleşen Demiryolu Tekerleği Çalıştayı ile devam etti.

Davetli olarak TCDD Genel Müdürlüğü, TÜRASAŞ Genel Müdürlüğü, TÜRASAŞ Sivas ve Sakarya Bölge Müdürlükleri, Körfez Ulaştırma A.Ş., Acarlar Vagon ve Özar Grup’tan teknik konularda yetkili kişiler ile Kardemir A.Ş.  Genel Müdürü Necdet Utkanlar, İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Aycan, Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı (CFO) Fazıl Çiftçi, Strateji ve Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı Şerif Okluoğlu, İnsan Kaynakları ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Karakuşile ünite müdürleri ve mühendisler bir araya geldi.

Çalıştayda, tamamı ithalatla karşılanan demiryolu tekerleği ihtiyacının artık Kardemir A.Ş.’den sağlandığı, yerli kaynaklar ve milli üretim ile karşılanmaya başlanmasının yerli ve milli sanayiye önemli katkılar sağladığına değinildi.

Yerli ve milli demiryolu tekerleği üretiminin yanı sıra ürün çeşitliliğinin ve üretim kapasitelerinin arttırılması gibi konuların yer aldığı çalıştay da yeni hedefler ve planlar dahilinde millileştirilmesi, yeni teker tiplerinin üretimi ve ortak hedefler görüşüldü.

Çalıştayın ardından toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirilerek program tamamlandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.