Karabük’ün en modern eğitim binalarından birisi olacak!

Karabük ve Karabük Üniversitesi’ne sayılı eserler kazandıran Kardemir A.Ş., yeni bir eğitim yatırımına daha imza atıyor. Yenişehir bölgesinde mülkiyeti Kardemir’e ait olan yaklaşık 10 dönümlük araziye Kardemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Kampüsü yapılacak.

Karabük’ün en modern eğitim binalarından birisi olacak!
Yayınlama: 06.06.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük’te son dönemde İmam Hatip Liselerinin yetersizliği ve buna bağlı olarak bazı okullara öğrenci alımı konusu Karabük kamuoyunu ciddi şekilde rahatsız etmiş, ancak yaşanan tepkiler nedeniyle atılan bazı adımlardan vazgeçilerek İmam Hatip Lisesine yeni bir bina kazandırılması konusu gündeme gelmişti.

Karabük’e ve Karabük Üniversitesi’ne sayılı binalar kazandıran KARDEMİR A.Ş., yaşanan bu sıcak gelişmelerin ardından Karabük’e yeni bir eğitim binası kazandırmaya karar verdi.

Son on yıl içinde Karabük’e; Metin Türker Spor Kompleksi ve Hasan Doğan Spor Tesislerini kazandıran KARDEMİR A.Ş., bununla yetinmemiş ve bugün ülkemizin en iyi üniversiteleri arasına girmeyi başaran Karabük Üniversitesi’ne de sayılı binalar kazandırmıştır. Karabük Üniversitesi’nin büyümesine en büyük desteği veren üniversite kampüsü içindeki bu binalar şunlardır;

-500 kişilik Kapalı Spor Salonu

-Mühendislik Fakültesi

-İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

-Demir Çelik Enstitüsü

Kardemir son olarak ise Yenişehir Yücel Huzurevi civarında mülkiyeti kendisine ait olan yaklaşık 10 dönümlük arazide, içinde eğitim binası, öğrenci, yurdu ve sosyal tesisleri bulunan Kardemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Kampüsünü yapma kararı aldı.

 Kardemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Kampüsü’nün yapımı konusunda bugün saat:13.00’da Karabük Valiliğinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kardemir A.Ş. arasında bir protokol imzalanacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.