Karabükspor’a Tahkim Kurulu’ndan Sevindirici Haber

TFF Tahkim Kurulu dün yaptığı toplantıda UÇK tarafından Karabükspor’a verilen 2 yıllık transfer yasağını kaldırdı.

Karabükspor’a Tahkim Kurulu’ndan Sevindirici Haber
Yayınlama: 25.04.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Tahkim Kurulu’nun dün gerçekleşen 25 sayılı toplantısında Karabükspor’un transfer cezası da görüşüldü.

Kurul tarafından yapılan açıklamada, “Kardemir Karabük Spor Kulübü’nün, Samsun Spor Kulübü ile arasındaki uyuşmazlığa ilişkin Uyuşmazlık Çözüm Kurulu Hakem Heyeti’nin 22.02.2014 tarihli, E.2012/33 sayılı kararına itirazına ilişkin dosya incelendi. Tüm dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde; Samsun Spor Kulübü’nün, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na yaptığı sportif ceza istemli başvurusundan feragat ettiği anlaşılmakla, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun sportif ceza tayinine dair kararının ortadan kaldırılmasına oybirliği ile karar verilmiştir” denildi.

Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Mustafa Yolbulan, Tahkim Kurulu’ndan çıkan kararın tüm Karabük’e ve camialarına hayırlı olmasını dileyerek, bekledikleri bir karar olduğunu söyledi. Yolbulan, “Adalet geçte olsa tecelli etti. Eğer aksi takdirde bir ceza çıkmış olsaydı bir nevi kötü bir başlangıcın sonu olabilirdi. Bir hafta boyunca federasyon nezdinde her türlü girişimde bulunarak savunmamızı sağlam temel üzerine oturttuk. Tabi Samsunspor’un yaptığı şikayeti geri alması da bu kararda etkili oldu. Ben Samsunspor Kulübü’ne ve yönetimine anlayışlarından dolayı teşekkür ederim. Gelecekte ne Karabükspor ne de süper lig takımlarının başına bu tür ceza gelmesini istemeyiz. Bu karar doğrultusunda biz transfer çalışmaları da aralarında olmak üzere kaldığımız yerden çalışmalara aynı şevk ve gayretle sürdüreceğiz” dedi.

Hafta sonu oynayacakları zorlu Kayserispor maçına da değinen Başkan Yolbulan, “Biz hala Avrupa hedefinden tamamen kopmuş değiliz. Kalan maçlarımızı kazanırsak tekrar dördüncü ya da beşinci olma ihtimalimiz var. Bunun için hafta sonu oynayacağımız Kayseri maçından mutlaka galibiyetle ayrılmak istiyoruz. Kayserispor’un ligdeki yeri kimseyi şaşırtmasın. Kaliteli bir kadroya sahip takım. Her ne kadar spor kamuoyu tarafından ligden düşmüş olarak gözüksek de matematiksel olarak kurtulma şansları var. Onun için bizim maça da var güçleri ile asılacaklardır. Biz kazanırsak Avrupa yolunda ciddi bir şekilde ivme kazanmış olacağız. Bu açıda Kayseri maçından 3 puan bekliyoruz” ifadesinde bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.