Karabükspor Davraz Kampına Hareket Etti

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas “Sivasspor ve Eskişehirspor için üzüntülüyüz. Gönül isterdi ki Sivasspor, Eskişehirspor Avrupa Kupasına gitsin. 3 Temmuz süreci bundan sonra da yaşanmaya devam edecek” dedi.

Karabükspor Davraz Kampına Hareket Etti
Yayınlama: 08.07.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Kardemir Karabükspor, kendi tesislerinde başladığı sezon hazırlıklarını sabah yaptığı antrenmanla tamamlayarak, kamp için Isparta Davraz’a hareket etti.

Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı’nda, teknik direktör Tolunay Kafkas yönetiminde yapılan antrenmanın ardından Karabükspor kafilesi Isparta’nın Davraz ilçesine hareket etti. Teknik direktör Tolunay Kafkas, Sivasspor ve Eskişehirspor için UEFA tarafından verilen 1’er yıl Avrupa kupalarından men kararına üzüldüklerini söyledi.

“ONLAR GİDEMEDİĞİ İÇİN ÜZÜNTÜLÜYÜZ”

Avrupa kupalarına katılmayı hak eden kulüplerin Sivasspor ve Eskişehirspor olduğunu ifade eden Tolunay Kafkas, “Onlar gidemediği için üzüntülüyüz. Sıra bize geldi. Yapacak bir şey yok. Ülkemizi ve Karabük’ümüzü en iyi şekilde temsil etme gayreti içerisinde olacağız. Gönül isterdi ki Sivasspor ve Eskişehirspor gitsin. Maalesef 3 Temmuz süreci yaşanıyor. Herhalde bundan sonra da yaşanmaya devam edecek. Biz şimdi neler yapabileceğimize bakacağız.Umuyorum gruplara kalırız. Birinci hedefimiz gruplara kalmak. Transferini düşündüğümüz birkaç oyuncu var. Onları ön eleme maçlarına yetiştirebilirsek, oyuncularımız formda olurlarsa rakip kim çıkarsa çıksın Karabükspor’un gruplara kalacağını düşünüyorum. Seri başı olmadığımız için kolay olmayacak. Bu da çok önemli değil. Önemli olan iyi hazırlanmak ve inanmak. Karabükspor tarihinde bir ilk yaşayacak. Ümit ediyorum disiplinli ve iyi bir hazırlanmayla amaçlarımızı gerçekleştiririz” dedi.

Kafkas, 3 Temmuz sürecinin çok şey kaybettirdiğini söyleyerek, “Ben teknik adamım. Herkes sınırlarını iyi bilmeli. Ağzından çıkanı kulağı iyi işitmeli. Benim tek hedefim Karabükspor’u iyi yerlere taşımak” diye konuştu.

Karabükspor’u bir marka haline getireceklerini belirten Kafkas, “Herkesin görmek isteyeceği, tesisleşmesiyle ligde ses getiren bir takım olacağız. Bu yıl da bizim için zor bir yıl. Bunlar bir yapılanma yılı. Bu yılları atlatabilirsek Karabükspor’un önü çok açık” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.