Karabük Üniversitesi’nden Türkiye Rekoru!

Karabük Üniversitesi’nde (KBÜ) Türk Kızılay’ı için düzenlenen kan bağışı kampanyasında, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı özlemi doğrultusunda 13 saatte 2 bin 23 ünite kan toplandı.

Karabük Üniversitesi’nden Türkiye Rekoru!
Yayınlama: 10.05.2014
Düzenleme: 15.06.2020
2
A+
A-

KBÜ’de sabah saat 09.00’da Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın ilk kanı vermesiyle başlayan kampanya saat 22.30’da sona erdi. Karabük Üniversitesi bir günde tek noktadan toplanan en yüksek kan bağışıyla 13 saatte 2 bin 23 ünite kan ile Türkiye rekoru kırdı.

Kan bağışı çerçevesinde üniversitenin kuruluş yılına istinaden 2 bin 7’inci ünite kanı bağışlayan Samet Çalışkan’a Rektör Prof.Dr. Burhanettin Uysal tarafından tablet hediye edildi.

Öğrencilerin bir gün içinde 2 bin 23 ünite kanın bağışlanmasını üniversitesinin ana mehteran takımının marşlarıyla kutladı.

Başarılarından dolayı öğrencileri tebrik eden Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, “Bu başarı hepimizin, bu başarı ülkemizin başarısıdır. Sizlerin bu cesareti oldukça bu ülke sonsuza kadar var olacaktır. Bugün ülkesi için kanını veren bu gençler yarında bu ülke için alın terini, vereceklerdir. Sizler her şeyi hak ediyorsunuz. Bana söylenecek bir söz bırakmadınız. Bu başarılı organizasyonda bizimle birlikte olan, kampanyamıza destek veren Türk Kızılay’ı Genel Başkanlığı ve Karabük Türk Kızılay’ı şubesinin tüm yetkililerine yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Bana böyle bir mutluluğu yaşattığınız, üniversitemizin adını böylesi bir kampanyayla duyurduğunuz için başta siz değerli öğrencilerim olmak üzere herkese şahsım ve üniversitem adına teşekkür ediyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.