KARABÜK ÜLKÜ OCAKLARI

Yeni tip Koronavirüs sebebiyle ülkemizde ihtiyaç sahiplerine dönük başlatılan yardım çalışmalarına Karabük Ülkü Ocakları da kayıtsız kalmadı.

KARABÜK ÜLKÜ OCAKLARI
Yayınlama: 31.03.2020
Düzenleme: 15.06.2020
98
A+
A-

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan ve küresel bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüs (Covid-19) sebebiyle ülkemizde ihtiyaç sahiplerine dönük başlatılan yardım çalışmalarına Karabük Ülkü Ocakları da kayıtsız kalmadı.

Ülkü Ocakları Karabük İl Başkanı Ahmet Burak Kara 60 yaş ve üstü vatandaşların evden çıkamaması için görevde olduğunu söyledi.

Başkan Kara, Karabük’te yaşayan 60 yaş üstü ve engelli vatandaşların market, eczane gibi alış verişlerine yardımcı olduklarını dile getirerek, “Başta gölgesinde hayat bulduğumuz çınarlarımız olmak üzere, engellilerimiz ve ihtiyaç sahibi ailelerimize destek olmak için Karabük il ve ilçe Ülkü Ocakları olarak gönüllüyüz, görevdeyiz!. Çınarlarımızın evden çıkmaması için tüm ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Ocaklı gençlerimizle gönüllüyüz. Yaşlısına sahip çıkmayanın geleceği olmaz” dedi.

İlk parti kumanya dağıtımı Kayabaşı, Yenimahalle ve Beşbinevler’de gerçekleşirken, kumanyaların hayırseverler tarafından karşılandığı öğrenildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.