Karabük Sağlık-Sen’den Kınama!

Karabük Sağlık-Sen Şube Başkanı Selçuk Taşyapar, Cumayanı köyünde 112 ekibine yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

Karabük Sağlık-Sen’den Kınama!
Yayınlama: 05.03.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Cumayanı köyünde 112 ekibine yapılan çirkin saldırı üzerine Sağlık-Sen Karabük Şube Başkanı Selçuk Taşyapar bir kınama yayınladı.

Taşyapar, yaptığı basın açıklamasında, “İnsan sağlığı için fedakarca çalışan, ATT ,Paramedik ve şöförüne kadar tek amaçları, insanlarımızı sağlığına kavuşturmak ve hayatını kurtarmak olan 112 çalışanlarımıza yönelik şiddet olaylarına maalesef sıkça tanık olmaktayız. Son olarak dün akşam 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekibi, müdahale etmek istedikleri bir vakıa esnasında,ambulansa balta ve taşlarla saldıran bir grup tarafından fiziksel ve sözel şiddete maruz kalmışlardır” dedi.

Yakın bir zamanda sendika olarak 7 bölgede bin 60 sağlık çalışanı ile yüz yüze gerçekleştirilen “Türkiye’de sağlık çalışanları tükenmişlik araştırması’ sonuçlarının da çok çarpıcı olduğunu söyleyen Taşyapar, “Araştırmada yer alan ‘fırsatınız olsa çalıştığınız hastaneyi, sağlık kuruluşunu değiştirir miydiniz?’ sorusuna katılımcıların yüzde 55’i evet, yüzde 44,5’i ise hayır cevabını vermiştir. Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere yetkililerin bu duruma bir an önce önlem alması gerekli. 7 gün 24 saat görev yapan sağlık çalışanlarının haklarını savunmak için sendika olarak her türlü girişimde bulunmaktan da geri durmayacağız” ifadesinde bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.