Karabük Protokolü Veda Yemeğinde Buluştu

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun son kararnamesi ile Aydın Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan onuruna Vali Orhan Alimoğlu tarafından veda yemeği düzenlendi.

Karabük Protokolü Veda Yemeğinde Buluştu
Yayınlama: 04.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük Öğretmenevinde düzenlenen yemeğe eşi Rana Alimoğlu ile birlikte ev sahipliği yapan Vali Orhan Alimoğlu’nun yanında il protokolüne mensup çok sayıda davetli, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile siyasi partilerin il başkanları da katıldı.

Yemek sonrası bir teşekkür konuşması yapan Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, “2012 yılında Karabük’e atandım, Karabük en kısa görev yaptığım illerden biri oldu. Beklemediğimiz bir atama oldu, Karabük ve Safranbolu’yu çok sevmiştik, biraz daha çalışma niyetimiz vardı. Çok güzel bir ortam var, önceki görev yerlerinde yaşadığımız zor günlerin ardından burada biraz rehabilite oldum diyebiliriz. Karabük’te saygı, sevgi ve dostluk gördük, başta Sayın Valimiz olmak üzere, Emniyet Müdürlüğüne, İl Jandarma Komutanlığımıza, Belediye Başkanlığımıza, Karabük Üniversitesine ve diğer kamu kurumlarının yöneticilerine kendim ve eşim adına teşekkür ederim. Biz Karabük’ü unutmayacağız, sizlerin de bizleri unutmamanızı temenni ediyoruz. Aydın’da olduğumuz sürece hepinizi bekliyoruz. Şimdilik Allah’a ısmarladık, gönlümüz burada, kalbimizin bir yarısı burada görüşmek dileğiyle” dedi.

Atama ve tayin işlerinde yöneticiler için en büyük kârın dostlar kazanmak olduğunu ifade eden Vali Orhan Alimoğlu ise, “Her yerde selam verecek, hatır soracak dostlarınız oluyor. Yine bir yerlerde karşılaşıyorsunuz. Dünya’da da zaten en büyük sermaye de insanın dostunun olmasıdır. Vücut sağlığı varsa zaten çorba bulunuyor. Başsavcımızla bir senedir birlikte çalışıyoruz. Başsavcımızın nezaketi, beyefendiliği ile bu bir yıllık süremiz dostane, güzel geçti. Benim kanaatimce Adalet Teşkilatı, Adliye Mensupluğu bizim Türk milletinin en bariz alâmetifarikası en önemli vasfı da adil oluşları. Cumhuriyet Başsavcımız ve eşleri Hâkime Hanım hepimize güven veren, itimat edilen, nezaketlerine güvenilen ve huzur bulunan arkadaşlarımızdı. Memuriyette bizler buna alışığız ki bu devir daim devamlı oluyor. Bir gün, her an hepimiz zaten ayrılabiliriz. Ben ümit ediyorum ki dostluğumuz devam eder. Kendilerine layık, ülkemizin asude, huzurlu ve güzel bir iline gidiyorlar. Yeni görev yerlerinin eşi ve ailesi ile birlikte kendilerine hayırlı olmasını ve aynı zamanda yeni görev yerlerinde sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.