Karabük OSB’de Yer Tahsisleri Yapılmaya Başladı

Genişleme çalışmaları sonrası oluşturulan yaklaşık bin dönümlük araziden 366 dönümlük arazi, başvuru yapan dört firmaya tahsis edildi.

Karabük OSB’de Yer Tahsisleri Yapılmaya Başladı
Yayınlama: 26.03.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Karabük Organize Sanayi Bölgesi (KOSB) genişleme çalışmalarının ardından başvuru yapan firmalara yer tahsisleri yapılmaya başladı. Yaklaşık bin dönümlük genişleme alanı içerisinde 366 dönümlük alanın, Karabük Valisi Orhan Alimoğlu ve TSO Başkanı Sedat Namal’ın hazır bulunduğu törenle işadamlarına tahsisi gerçekleştirildi.

Karabük Valiliğinde gerçekleşen sözleşme imza töreni ile 4 firmaya yer tahsisi yapılırken, TSO Başkanı Sedat Namal, “ OSB alanında çalışmaları tamamlanan genişleme alanımızda yer tahsisi yapmaya başladık. İlk etap yatırımlarını hızlıca yapıp üretime geçecek olan firmalara bu tahsisi yapıyoruz. Yer isteyen firmalarımız da var. Bunla ilgili çalışmalar da sürüyor. Bugün Yolbulan Demir Çelik’e 233 dönüm, Çelsantaş firmasına 89 dönüm, Meza firmasına 58 dönüm ve Aygünsan’a 86 dönüm olmak üzere toplam 466 dönün yer tahsisi yapıyoruz. Karabük’ümüze sanayicimize hayırlı olsun. Yer tahsisi yaptığımız firmalar çok kısa sürede üretime geçecek.” dedi.

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu ise, Karabük’ün sanayi şehri olduğunu belirterek, “ OSB’nin gelişmesi için hep birlikte gayret edeceğiz. Çünkü çalışmadan üretim yapılmadan gelişme mümkün değil. 4 firmamız süratle kendi yatırımlarını yaparak üretime geçecektir. Karabük’e hayırlı ve verimli olmasını temenni ederiz” dedi.

Konuşmaların ardından yer tahsisi ile ilgili 4 firma ile protokol imzalandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.