Karabük Merkezde 43 bin abone yapıldı!

KARGAZ Karabük Müdürü Cengiz Mancoğlu, Karabük’teki doğalgaz çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Mancoğlu, Öğlebeli ve Kapullu Mahallerindeki doğalgaz çalışmalarının son aşamaya geldiğini ve bitmek üzere olduğunu söyledi.

Karabük Merkezde 43 bin abone yapıldı!
Yayınlama: 13.10.2014
Düzenleme: 15.06.2020
24
A+
A-

KARGAZ Karabük Müdürü Cengiz Mancoğlu, 2009 yılından bugüne kadar Karabük’te 43 Bin 96 abone yapıldığını söyledi. Mancoğlu, Safranbolu ile bu sayının 62 bine ulaştığını belirtti.

Doğalgaz çalışmaları hakkında bilgiler veren KARGAZ Karabük Müdürü Cengiz Mancoğlu, Öğlebeli ve Kapullu Mahallerinde gaz çalışmalarının devam ettiğini ve çalışmaların kısa sürede bitirileceğini söyledi. Karabük’ün tamamını doğalgaza kavuşturmak istediklerini belirten Mancoğlu “Şu ana kadar Karabük bölgesinde hemen hemen bütün mahalleleri doğal gaza kavuşturduk. En sok eklediğimiz Öğlebeli ve Kapullu Mahallesi’de bitme aşamasında. Oradan abonelikleri almaya devam ediyoruz. Karabük bölgesinde doğal gaz veremediğimiz  Çerçiler, Belenköy, Soğuksu Mahallesi ve Adatepe Mahallesi kaldı. Soğuksu Mahallesi kentsel dönüşümde olduğu için süreç bizim elimizde değil ama diğer üç mahalleye inşallah önümüzdeki sene orada ki yatırımları bitirip Karabük’ün hemen hemen tamamına doğal gazı kavuşturmayı hedefliyoruz” dedi.

-KAMPANYALARLA ABONE SAYISI ARTIRIYOR-

KARGAZ olarak abonelik konusunda kampanyalar düzenlediklerini ve bu sayede abone sayısında artış olduğunu söyleyen Mancoğlu “Abonelik noktasında biz her yıl Ocak ayından itibaren bir taksit kampanyasını yürütüyoruz. Ocak ayında 12 taksitle başlıyoruz, Aralık ayına kadar her ay bir taksit sayısı düşecek şekilde devam ediyoruz. Ağustos ayında baktığımızda taksit sayısının artması insanlara daha çok kolaylık sağlıyor yönetim kurulu olarak Ağustos ayında bir karar alındı tekrar en azından bir 9 taksit devam edelim şeklide idi. Bizde Ağustos ayından itibaren 9 taksit şeklinde bir kampanya düzenledik. Taksit kampanyasına girdiğimiz Ağustos ayından Eylül ayına kadar sadece Karabük merkezde bir 842 abone aldık. İnsanların bu şekilde abonelik ödeme noktasında artış olduğu gözüküyor” dedi

-KARABÜK GENELİNDE 43 BİN ABONE!-

Şimdiye kadar Karabük ve Safranbolu’da yapılan abonelik sayısı hakkında da bilgiler veren KARGAZ Karabük Müdürü Cengiz Mancoğlu “Biz ilk geldiğimiz 2009 yılından bugüne kadar Safranbolu dahil yaklaşık 62 bin abonelik almış durumdayız. Karabük için 43 bin 96 adet abonelik aldık. Ama hatlarımızın ulaştığı noktalarda bu 43 bin aboneliğin yanında daire sayısı olarak yaklaşık yüzde 40 daire abone olmamış durumda. Dolayısıyla hemen hemen bu rakam yarısına yakın bir bölümü daire sayısı olarak. Çevre açısından 2009 ile bugünü kıyasladığımız zaman hava açısı bakımından çok ciddi yol kat edildiği görülüyor. İnşallah bu yüzde 40’ının da doğalgaza geçişlerini sağlayabilirsek o zaman çok daha güzel olacak diye düşünüyorum. Hedefimiz bu yönde bizde o insanlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bizim ancak bu aşamada yapabileceğimiz ödemelerini kolaylaştırabilmektir. İşte bu nedenle taksit uygulamalarına devam ediyoruz. İnşallah onlarda doğalgaza ulaştığı anda Karabük’ün çehresi ve havası çok daha güzel olacaktır diye düşünüyorum.” dedi.

-ÜÇ MAHALLEYEDE GAZ VERİLECEK-

Çerçiler, Belenköy ve Adatepe Mahallelerine de doğal gaz verileceğini hatırlatan Mancoğlu “Doğalgaz olmayan mahallerdeki insanların bizlerden doğalgaz talebinde bulunması bizleri memnun ediyor. Doğalgaz yapılabilmesi için belirli bir alt yapı sistemi vardır. Bir senede hepsini bitirme şansımız olmuyor. Zaten onlar kalan son yerlerimiz Belenköy, Çerçiler ve Adatepe Mahallesi hedefimiz bu mahallelere de gaz verip Karabük’ün bütün her yerine gazımızı ulaştırmış olmasını istiyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.