Karabük Fatih Koleji’nden TEOG’da Büyük Başarı

Karabük Fatih Koleji öğrencileri, bu yıl ilk kez uygulanan TEOG’da büyük bir başarı elde etti. Birinci dönem yapılan TEOG sınavlarında 1, ikinci dönem yapılan TEOG sınavlarında 2 olmak üzere toplamda 3 Karabük Fatih Koleji öğrencisi tüm soruları doğru yanıtladı.

Karabük Fatih Koleji’nden TEOG’da Büyük Başarı
Yayınlama: 14.06.2014
Düzenleme: 15.06.2020
7
A+
A-

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’nda Karabük Fatih Koleji öğrencisi, Hüseyin Durmuş ve Kerim Sönmez, 6 dersten yapılan sınavda bütün soruları doğru cevaplayarak 100 puan, toplamda 600 puanla büyük bir başarıya imza attı. Yine 1.dönem yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’nda Karabük Fatih Koleji öğrencisi Ayşesu Eroğul 600 puanla Karabük birincisi oldu. 20 sorudan TEOG sınavında Karabük Fatih Koleji öğrencilerinden 8 tanesi bir yanlış, 9 tanesi iki yanlış ve 9 tanesi de 3 yanlış yaptı.

Özel Karabük Fatih Koleji Müdürü Suat Bilir, başarılarının arkasında iyi bir planlama ve sistematik çalışma olduğunu söyledi.

Bilir, öğrencilerin derece yapmış olması bekledikleri bir sonuç olduğunu belirterek, “Emeklerinin karşılığını aldılar. Bizler de yaptığımız çalışmaların ve uyguladığımız programın ne kadar yerinde olduğunu görmüş olduk. Öğrencilerimizi çok yönlü yetiştiriyoruz. Bu sene ilk kez yapılan merkezi sınavda 3 öğrencimiz, tüm derslerde soruları doğru cevaplayarak 6 dersten100 tam puan alırken resim, şiir kompozisyon, spor ve proje yarışmalarında da birçok dereceler kazandılar. Öğrencilerimizin ders başarılarının yanında sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da başarılı olmaları için her türlü imkânı sunma gayretindeyiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.