Karabük Ambulans Filosunu Güçlendirdi

Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, Sağlık Bakanlığı tarafından 7 yeni ambulansın Karabük’e gönderildiğini ve bununla birlikte ambulans sayısının 37’ye yükseldiğini söyledi.

Karabük Ambulans Filosunu Güçlendirdi
Yayınlama: 07.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, il genelinde mevcut 30 ambulanslarının olduğunu belirterek, “ Bakanlığımız tarafından 3 Şubat tarihinde 7 ambulansımız müdürlüğümüze teslim edildi. Şuan araçların plaka ve ruhsat işlerini yapıyoruz ve çok kısa sürede düzenleyeceğimiz törenle vatandaşımızın hizmetine sunacağız. 7 ambulansın bir tanesi 4×4 özellikli ve bunla birlikte 4 ambulansımız 4×4 oldu. Kışın ağır olduğu Eflani ve Ovacık’ta görev yapıyordu. Bir tanesi ise yedek olarak komuta merkezimizde görev yapıyordu. Yeni ambulanslarımızın dağılımını da istasyonların durumlarına göre çalışma yaparak dağıtacağız. Elimizde bulunan 37 ambulansımızdan 4 tanesi 4×4, iki tanesi kar paletli, bir tanesi çoklu ambulans ve bir tanede obez ve yoğun bakım ambulansımız var. İlimizin ihtiyacını karşılayacak şekilde ambulansımız mevcut. Son gelen ambulanslarımızdan dolayı milletvekillerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

KAMERA SİSİTEMLERİ MEVCUT

Bakanlığımızın yeni uygulaması ile ambulanslara kamera sistemleri kurulduğunu da kaydeden Ahmet Sarı, “ Bizim çok ciddi sıkıntımız vardı. Trafikte ambulanslara sürücler yol vermiyordu. Bu sistem bize çok büyük katkı sağlayacak. Kayıt sistemine aldığı için ambulansa yol vermeyenlere ve taciz edenlere gerekli cezai işlem Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışılıp gerekli cezai işlem uygulanacak. Bunun yanında yeni ambulanslarımızda başka yeniliklerde var. Telsiz sistemi modernize edilmiş. Körük sistemi konularak aracın yerden yüksekliğini ayarlayabiliyorsunuz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.