KAPI KAPI DOLAŞIP “EVET” DİYECEĞİZ

Bugün Karabük’e gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ilk olarak 100. Yıl Kültür Merkezinde Ak Parti İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Danışma kurulu Toplantısına AK Parti Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin, Prof. Dr. Burhannetin Uysal, AK Parti İl Başkanı Timuçin Saylar, İlçe Belediye başkanları, İlçe Teşkilatları ve çok sayıda partili katıldı.

KAPI KAPI DOLAŞIP “EVET” DİYECEĞİZ
Yayınlama: 11.02.2017
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Bugün Karabük’e gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ilk olarak 100. Yıl Kültür Merkezinde Ak Parti İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Danışma kurulu Toplantısına AK Parti Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin, Prof. Dr. Burhannetin Uysal, AK Parti İl Başkanı Timuçin Saylar, İlçe Belediye başkanları, İlçe Teşkilatları ve çok sayıda partili katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onaylamasının ardından halka götürülecek olan Anayasa değişikliğini konuşan Bakan Tüfenkci, “Gerçek hiçbir yalanla örtülemez. Biz milletimizin bekası için devletimizin geleceği için bu devleti gelecek nesillere taşımamız için Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçme noktasında mecliste iradeyi ortaya koyduk. Anayasayı değişikliğini sizlerin önüne getirdik. Sizler de aynı kararlılıkla kapı kapı dolaşarak bu Cumhurbaşkanlığı sistemini ve bunların hangi vesayet sistemine çanak tutmaya çalıştığını anlatacağınıza inanıyorum. İnşallah milletin kararı tecelli edecektir” dedi.
“Biz her zaman Milletin hakemliğine inandık” “Yeni Türkiye için Evet” kampanyasının Türkiye’nin şahlanışına vesile olacağını ifade eden Bakan Bülent Tüfenkci, “Biz her zaman milletin hakemliğine inandık. Ne zaman başımız sıkışsa millete gittik. Milletimizin en ferasetiyle gerçekten yol bulduk, çıkış bulduk.

Şimdi de milletin kararı bizim için kesindir. Milletin vermiş olduğu kararla inşallah milletimiz yeniden Türkiye’nin şahlanışına, büyümesine milletimiz vesile olacak. Milletimize inanıyoruz, milletimize güveniyoruz. Türkiye’nin kaderi bu geçen 14 yılda AK Partinin kaderiyle özdeşleşmiştir. Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. İleri ki yıllarda bu günlerin kıymetini daha iyi anlayac ağız. Gezi olaylarından bu yana Türkiye’nin atlatmış olduğu badireleri göz önüne aldığımızda Cumhurbaşkanlığı sisteminin ne kadar önemli olduğunu hep beraber göreceğiz. Cumhurbaşkanımız bu davaya ömür adadı. Bizim davamız dedik ki millet davasıdır” şeklinde konuştu.
“Hiçbir diktatör beş yıllığına seçim istemez” Cumhurbaşkanlığı sistemi ile koalisyon yerine tek başına hükümetler olacağına dikkat çeken Bakan Bülent Tüfenkci, şöyle dedi:
“Cumhurbaşkanlığı sistemi Türkiye’nin yeni icat ettiği bir şey değil, Türkiye’nin 50 yıldır konuştuğu bir şey. Onun için Cumhurbaşkanımız da yıllardır bu sistemin hantallığını, hızlı karar alamama konularını aktardı. Bu sistem ile yürütmeyi bir noktada yasamayı bir noktada toplayarak ikisini de beraber güçlü noktaya getireceğiz. Biz bu güne kadar ne aldatan, ne aldanan olduk. Biz hiçbir şeyi halının altına süpürmeyeceğiz, hiçbir şey karanlıkta kalmayacak demiştik. Yalan üzerine siyaset üretmeyeceğiz.

Bugüne kadar sistemde hangi arızalar vardı, bu güne kadar neler yaşandı onu da millete anlatacağız. Millete sistemdeki hangi arızalar tamir edilecek bunu da anlatacağız. Bu sistem ile normalde ne meclis yasama görevini doğru dürüst ifa ediyor. Bu sistem ile meclis asli görevine dönmüş olacak. Hem bürokrasiyi azaltma adına, hem meclisin görevini yapma adına Cumhurbaşkanlığı sistemi bu aksaklıkları giderme noktasında önemli. Bundan sonra koalisyon yok. Tek başına hükümetler var. Ha ondan önce koalisyon yapılacaksa milletle yapılır. Bu sistem uzlaşmacı bir sistemdir. Hiçbir diktatör uzlaşmacı bir sistem istemez. Beş yıllığına seçim istemez. Türkiye’nin önünü gördüğü bir sistemi Cumhurbaşkanlığı sistemine geçtiğimizde anlamış olacağız. Eğer Türkiye 14 yıldır istikrar yaşıyorsa bu AK Parti’nin milletle kurmuş olduğu güçlü bağlardan dolayı olmuştur. Bu bir seçim değil bu bir referandumdur. Burada AK Parti değil, millet kazanacaktır. AK Parti olarak kutuplaşmadan yana değil birliktelikten yana tavrımızı koyduk, koymaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanı da dahil herkesin hesap verebilir bir duruma geliyor. Cumhurbaşkanına ‘diktatör’ diyenlere bunu anlatmamız lazım. Cumhurbaşkanı da artık işlemlerinden dolayı yargılanabilecek.” 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.