Kahveci “İncelemeler sonrası, gereği yapılacak”

Karabük Milletvekili Osman Kahveci ve AKP İl Başkanı Timurçin Saylar basın mensupları ile bir araya gelerek, ilimizde yapılan çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kahveci “İncelemeler sonrası, gereği yapılacak”
Yayınlama: 13.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Kaplan’ın Facebook hesabında Atatürk ile ilgili ağır eleştirisel bir yazıyı paylaşmasına “Biz de bu olayı tasvip etmiyoruz. Bunu milli eğitimden birinin söylemesi hoş olmamış.” dedi

 “İNCELEMELER SONRASI GEREĞİ YAPILACAK”

Milli Eğitim Müdürünün Atatürk’le ilgili Facebook’ta paylaştığı sözlerle ilgili sorulan soruya yanıt veren Kahveci; “Bu konu bize intikal etti, Milli Eğitim Müdürünün kendisinden de  aldığımız bilgi ile hemen arkasından Milli Eğitim Bakanını Mecliste yakaladık, Karabük’te böyle bir olay olduğunu ve bu olaya müdahil olmasını söyledik kendisi konu inceletiyorum, müfettiş gönderdim, incelemeler sonrası gereği yapılacaktır dedi. Biz de bu olayı tasvip etmiyoruz, bunu Milli Eğitimden birisinin söylemesi hiç hoş olmamış, ona yakışmamış bir hareket, bunun için ilgili Bakanlığı uyardık gereğinin yapılacağı söylendi” dedi

MEMUR-SEN İLE İLGİLİ YAŞANAN SIKINTILAR

AK Parti İktidarına yakınlığıyla bilinen ve kamuoyu tarafından sıkça eleştirilen Memur-Sen’le ilgili yaşanan sıkıntılarla ilgili sorulan soruyu da yanıtlayan Kahveci; “Biz paralel yapı ile mücadele ediyoruz, paralel yapı ne istiyordu, çift başlı olalım. Sendika Sendikacılığını yapacak, Sivil Toplum Örgütlerinin ne yapması gerektiği, amaçlarının ne olduğu belli kanunla da belirlenmiş, Sendika ise Sendikacılık yapacak, Siyasetse siyaset alanı bizim alanımız. Sendika sendikacılığını yapacak,  temsil ettiği kitlenin siyasi iktidardan siyasetten bir talepleri olursa elbette ki o taleplerini bize getirirler biz onlara gideriz dinleriz. Ama yönetime biz de ortak olalım  diyorlarsa orda biz yokuz, herkes kendi görev alanı içerisinde çalışacak. Elbette ki Sendikalar Türkiye’de önemli bir Sivil Toplum Örgütleridir. Bunlara karşı olmamız söz konusu değil, sendikacılık demokratik ülkelerde olmazsa olmazdır. Temsil ettikleri bir kitle var. Her toplumun bir temsilcisi var, özellikle çalışan kesimle ilgili. Biz Sendikacılığa karşı değiliz. Siyasete müdahale edemezler ama taleplerini siyasete ulaştırabilirler, isteyebilirler. Sosyal, ekonomik ne hakları varsa onları, aksayan yerleri varsa onları bize aktarabilirler, kamuoyuna da deklare edebilirler ama ondan daha ötesi bizim işimizdir Biz sendikacılığa, sendikalara da karşı değiliz. Kitlelerinin dileklerini, isteklerini, temennilerini istedikleri zaman her ortamda bize aktarabilirler, ama ondan ötesi yok” dedi.

 “HERKES KENDİ MECRASIDA ÇALIŞACAK

Kahveci; İl Başkanının şikayet edilmesi konusunda ise “İl Başkanının şikayet edileceği yer genel Merkez. Ben AK Parti’nin Milletvekili olarak, benim sözlerim Parti Genel Merkezimizin politikasıdır. Herkes kendi mecrasında çalışacak. Elbette ki sendikacılar Partimizin kongresine de gelirler, Genel Başkanımızı da ziyaret ederler, bizleri de ziyaret ederler, taleplerini siyasete aktarabilirler.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Ben İl Başkanıyım, sendikalardan emir almam, tavsiye alırım. Sendikalar kendi hür iradeleri ile düşünecekler, taşınacaklar, bize gelip tavsiyelerini sunacaklar. Beni de herkes şikayet edebilir. Meyve veren ağaç taşlanır diyorum, ama biz sendikalara değil, Genel Merkeze bağlıyız. Biz teşkilat Başkanlığına ve Genel Başkanlığımıza bağlıyız. Bizim bir hatamız varsa, oraya şikayet ederler” dedi.

Saylar; “Sizin bu konuda rahatsızlığın var mı?” şeklindeki soruya ise, “Tabi, biz şöyle söylüyoruz, sendikalar tavsiye eder ve ehil insanları tavsiye edebilirler. İlla bir sendikacının ya da herhangi bir grubun insanı diye bir makama oturtma zorunluluğumuz yok. Bize iş üretecek insan lazım, iş üretmeyecek insan bizim insanımız değil” dedi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.