Kahveci, Cildikısık Köprüsünde İncelemelerde Bulundu

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, 50 yıldır köprü sorunu olan Çukurca Köyü Cildikısık mahallesine yapılan köprü inşaatını inceledi.

Kahveci, Cildikısık Köprüsünde İncelemelerde Bulundu
Yayınlama: 07.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Beraberinde Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun ve Orman İşletme Müdürü Mehmet Emin Uzunsoy ile birlikte yapımı tamamlanan köprüde incelemelerde bulunan Kahveci’ye köylüler katkılarından dolayı teşekkür etti.
Seçim zamanı bu köye geldiklerinde, köylülerin kendilerinden en büyük talebinin köprü olduğunu belirten Milletvekili Kahveci, “ Geldiğimizde burada tahta bir köprü vardı ve çocuklarımız, insanlarımız korkarak geçiyordu. Burada yazın biraz daha kolay ama, kışın evlerine ulaşmakta sıkıntı yaşıyorlar. Bunun aynında olası bir orman yangınında ekiplerin buraya ulaşması da zor oluyordu. Orman İşletme Müdürlüğü burayı programa gelerek Genel Müdürlük para gönderdi. Şimdi köprü tamamlandı ve ulaşıma açıldı. Şuan çay tahkimatı var. Hem köprü ayalarını hem de tarım alanlarını sele karşı korumak için DSİ ve Özel İdare işbirliği yaparak taş tahkimatı yapılacak. Dolgu çalışmaları devam ediyor. Birkaç gün içerisinde dolgu çalışmalar tamamlanarak karayoluna en kısa sürede ulaşımı yapılacak. Yıllardan beri köylümüzün beklediği hizmeti sonunda çözüldü. Cildikısık mahallemize hayırlı olsun” dedi.

KAHVECİ’YE KÖYLÜLERDEN TEŞEKKÜR

Celal Çankaya isimli köylü ise, 66 yaşında olduğunu ve geçmişte çektikleri sıkıntıları anlatarak 50 yıldır bekledikleri köprüyü Milletvekili Osman Kahveci ve AK Parti İktidarı döneminde kavuştuklarını söyledi. Çukurca köyü Muhtarı Ramazan Yılmaz da, Milletvekili Osman Kahveci’ye teşekkür ederek, “ Özel idare ve Orman İşletmesine de çok teşekkür ediyoruz. Temelden tabana kadar yapılan her şeyi milletvekilimiz takip etti. Sonunda köprümüze kavuştuk. Şimdi daha güvenli ve huzurlu olacağız” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.