İŞKUR Yeni Hizmet Binası İçin Çalışmalara Başladı

İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven;“ SGK’ya ait binaların tapularını devraldık”

İŞKUR Yeni Hizmet Binası İçin Çalışmalara Başladı
Yayınlama: 30.08.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Karabük Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Coşkun Güven yeni hizmet binası için SGK’ya ait binanın tapusunu aldıklarını açıkladı.

Güven, Karabük’te son yıllarda bütün kamu kurumlarının kendi binalarının yapılması noktasında çalışmalar olduğunu belirterek, “ Bizlerde İŞKUR olarak kendi hizmet binamızı yapabilmek için alt yapı çalışmalarında bulunduk. Birkaç alternatif var ve bunlardan biri SGK’nın yapacağı yeni hizmet binası içinde olmaktı. Genel Müdürlüğümüzle bizim istediğimiz kendi hizmet binamızdı. Kurumların kendi kurumsal kimliklerini kazanabilmesi için bağımsız hizmet binasına kavuşmasının daha doğru olacağını düşündük. Bu anlamda istasyon caddesinde bulunan SGK’ya ait karakol binası ile yanındaki binayı aldık ve tapu devri yapıldı. 2015 yatırım planında varız. Şu anki altyapı çalışmaları biter bitmez proje çalışmalarına geçerek modern bir binayı yapmanın peşindeyiz. Buradaki mülkiyetimize aldığımız binanın taban alanı 250-300 metrekare olmakla birlikte 7 kat imar ruhsatı var. İstasyondaki meydanı hareketlenmesi adına modern bir bina kavuşturursak hizmet alanlara daha iyi hizmet yapacağımızı düşünüyoruz” dedi.

KTSO ile ortaklaşa yapacakları girişimcilik kurslarına Eylül ayı başında müracaatları alarak 19 Eylül’de ilk grubu ardından ikinci grubu kursa alacaklarını da belirten Güven, “Karabük’te kendi işini kurmak isteyen çok arkadaşımız var. KOSGEB’ten faydalanmak adına girişimcilik kursunu bitirmesi gerekiyor. Yoğun bir talep var. Bu kapsamda Meslek Eğitim Kurslarımız devam ediyor. Yenice’de 15 Gazaltı Kaynakçısını yetiştirdik. Meslek Eğitim Kapsamında işsizlerimizin önünü açabilmek adına mücadele ediyoruz. Tekstil bölümünde yoğun bir talep var ve dikiş makinesi operatörlüğü konusunda kurs hazırlığımız var” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.