“İmar Revizyon Planının iptali, şehir açısından hiç iyi olmamıştır”

AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, Karabük Şehir İmar Revizyon Planının Mimarlar Odası tarafından açılan dava ile iptal edilmesinin şehir açısından hiçte iyi olmadığını söyledi.

“İmar Revizyon Planının iptali, şehir açısından hiç iyi olmamıştır”
Yayınlama: 29.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
8
A+
A-

AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar; Ankara’da yapılan Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı, İsmetpaşa’nın Serbest ve Endüstriyel Bölge yapılması ve Karabük Kent İmar Revizyonunun Mimarlar Odası tarafından açılan dava ile iptal edilmesi konusunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İlk olarak Ankara’da yapılan Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı ile ilgili olarak açıklama yapan İl Başkanı Timurçin Saylar, “İlk olarak Teşkilat toplantımız vardı, ertesinde de Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı oldu, buradaki toplantıda İlçe kongreleri, peşinden İl Kongreleri görüşler konuşuldu geniş katılımlı, kucaklayıcı bir teşkilat yapısı olması gerektiği, hem ilçelerle ilgili hem de illerle ilgili Başkanlık seçimlerine tek liste ile gidileceği, bununla ilgili Genel Merkezimizin istişareleri sonucunda kararlar alınacağı söylendi, bununla ilgili alt yapı çalışmaları, işte Partimize hizmet etmiştir, Karabük’teki Sivil Toplum Örgütleri, sevilen insanlar, bunların hepsini partiye davet edecek şekilde hem delege yapılacak, hem de partiye kazandırılacak. Ayrıca Başbakanımızı Kongremize davet ettik, Başbakan’ın gideceği İllerle ilgili planlamaya Karabük’ün de alınacağı ifade edildi” dedi.

SERBEST VE ENDÜSTRİYEL BÖLGE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar ayrıca, İsmetpaşa’nın Serbest ve Endüstriyel Bölge yapılması için yaptıkları çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek, “İlgili kurumlarla bir dosya çalışması yaptık, bununla ilgili neler istediğimizi söyledik iki ay gibi kısa sürede bunu istememizdeki gaye de sayın Başbakanımızın buraya kongreye geleceği zaman projenin bitmesini arzu ediyoruz ki kendisine bu projeyi sunabilelim. Buranın isimlendirmesini Karabük-Eskipazar Serbest Bölge ve Endüstriyel Bölge diye isimlendireceğiz, böyle görünüyor, çünkü bunu planlarken biz yalnızca Karabük’e değil, hem Türkiye’ye hem Dünyadaki bir çok yere böyle bir yerimiz var, buraya yatırım yapın dememiz gerekiyor, bunun için de Karabük ismini öne çıkarmamız, Karabük’ü çıkarırken de Eskipazar Bölgesinde bunun olduğunu öne çıkarmamız gerekiyor” dedi.

ŞEHİR AÇISINDAN HİÇTE İYİ OLMAMIŞTIR

Mimarlar Odasının Karabük Şehir İmar Revizyon Planını iptal ettirmesi ile ilgili de bir değerlendirme yapan AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, Mimarlar Odasının yaptığı işin kendi bacağına kurşun sıkmak olduğunu, bunun da doğru olmadığını söyledi. 

Bu planın iptal edilmesi ile birlikte Karabük’te en az altı ay inşaatlarda hiç kimsenin çivi çakamayacağının altını çizen Başkan Saylar; “2014’deki Revizyon İmar Planı iptal edildi. Bu plan iptal edilince en azından altı ay Karabük’te hiç kimse inşaatlarda çivi çakamaz, Karabük’te altı bin tane inşaat var bununla ilgi tahminim 10 bine yakın kişi çalışıyor. Bu insanlar işsiz kalır da şu anda Karabük ekonomisini diri tutan da inşaat sektörü. Bizim İsmetpaşa Bölgesi ile uğraşmamızın amacı şu eninde sonunda inşaat belli bir dengeye gelecek işte o dengeye geldiği zaman Karabük’teki iş gücü açığını biz İsmetpaşa ile kapatalım diye uğraşıyoruz. Ama şu anda Mimarlar Odasının yaptığı iş kendi bacağına kurşun sıkmaktır bu doğru değil. Çünkü insanlar bunu planlıyor planladığı zaman da ben buradaki Belediyenin yapmış olduğu İmar çalışmasına göre, ben şu mahalleden şu arsayı aldım, şuraya inşaat yaparım, buraya dükkan yaparım, bunu hesap ediyor. Şimdi bunu iptal edince Karabük’ün hiçbir yerine inşaat yapamazsın artık. Karabük’ün hiçbir yerine inşaat yapamadığın zaman bu şehre çok büyük zarar. Yani Mimarlar Odası bu konuyla ilgili aslında itiraz etmeden muhataplarıyla oturup, bu işleri konuşup da orta yolu bulsalardı çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Şehir açısından hiç iyi olmamıştır, bunun şehrin ekonomisine zarar vereceğini düşünüyorum bu da hoş değil” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.