I.Ulusal Öğrenci Projesi Borsası Ödülleri Sahiplerini Buldu

Karabük Üniversitesi Ar-Ge ve İnovasyon Kulübü tarafından 29-30 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘1.Ulusal Öğrenci Proje Borsası’ yarışması sona erdi.

I.Ulusal Öğrenci Projesi Borsası Ödülleri Sahiplerini Buldu
Yayınlama: 02.05.2014
Düzenleme: 15.06.2020
5
A+
A-

Elektrik ve Elektronik, Bilişim, Enerji, Raylı Sistemler, Makine ve İmalat Teknolojileri, İnşaat-Mimarlık, Tekstil, Malzeme Teknolojisi, Robotik ve Otomasyon, Otomotiv, Biyomedikal- Tıp Teknolojileri, Nanoteknoloji, Çevre, Tarım ve Onarım gibi tematik alanların yer aldığı projelerin yarıştığı ‘1.Ulusal Öğrenci Proje Borsası’nda yaklaşık 40’a yakın öğrenci projelerini sundular.

Proje sunumlarının sonunda jüri üyelerinin verdiği oylar sonucunda, KBÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi Tuncay Gök, CNC Su Jeti Eğitim Seti Tasarımı ve Uygulanası projesi ile birinci olurken, Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü 4. sınıf öğrencisi Serdar Kokar ‘Parmak İzli Ehliyet Kontrol Sistemi’ projesi ile ikinci, Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği 3.sınıf öğrencisi Hüseyin Uzun ‘Ergiyik Biriktirme Modelleme Esaslı Hızlı Prototipleme Cihazı Tasarımı ve İmalatı’ projesi ile üçüncü oldu.

Mühendislik Fakültesi öğrencisi Yusuf Çağatay Ertuna ‘Sabit Kanatlı Tek Motorlu İnsansız Hava Aracının PID İle İrtifa Denetimi ve GPS Konum Takibi’ projesi ile dördüncü, Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği 2.sınıf öğrencisi Ebubekir Ünlü ise ‘Uzaktan Atış Platformu’ projesi ile beşinci oldu.

Dereceye giren öğrencilere 5 bin ile Bin TL arasında değişen para ödülleri ise Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal takdim etti.

Uysal, ödül töreni sonrasında yaptığı konuşmada, “Ülkemizin geleceğinin ne kadar parlak olduğunu gördüm ve sevgili gençlerimizi bir kez daha kutlama ihtiyacını duydum. Bu organizasyon uzun bir çalışmanın sonucunda gerçekleştirilmiştir. İlk başta Ar-Ge ve İnovasyon Kulübünün tüm üyelerini canı gönülden tebrik ediyorum. Değerli Dekanımız sevgili gençleri çok güzel bir şekilde yönlendirdi ve bu başarıyı yakaladık. Ben ayrıca değerli Dekanımız Prof. Dr. Refik Polat’a da çok teşekkür ediyorum. Dün gerçekleştirdiğimiz açılış konuşmasında da belirtmiştim, Rektör olarak yaptığım organizasyonlardan daha güzelinin yapıldığını görüyorum. Karabük Üniversitesi Rektörü ve yöneticileri olarak bizler sevgili gençlere sadece lojistik destek sağlıyoruz. Rektörünü geçmiş Kulüp Başkanları var. Ben emeği geçen herkese şükranlarımı arz ediyorum. Beş kişiye ödül verdik ama diğer arkadaşlarımızda benim gözümde ödül kazandılar. Hiçbir emeğin boşa gitmediğini bir kez daha hatırlatmak istiyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.