“Herhangi bir okulu kapatıp, başka okul açma düşüncemiz yok”

Karabük’te 75. Yıl Anadolu Lisesi’nin kapatılıp yerine İmam Hatip Lisesi yapılacağı iddiası üzerine yapılan eylemler sonuç verdi.

“Herhangi bir okulu kapatıp, başka okul açma düşüncemiz yok”
Yayınlama: 17.05.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, “AK Parti hükümeti olarak ve bu hükümetin Milli Eğitim Bakanlığı olarak Karabük’te herhangi bir okulumuzu kapatarak oraya başka bir okulu açma düşüncemiz ve planımız yok” dedi.

Konuyla ilgili olarak dün akşam bilgi sahibi olduğunu söyleyen Mehmet Ali Şahin, “Karabük’te Milli Eğitim alanı ile ilgili ne yapılacağı ve yapılmayacağı konusunda bölge milletvekilleri olarak bizim bilgilendirilmemiz gerekir. Bu sadece düşünce aşamasında kalmış olan bir konudur. Bizim AK Parti hükümeti olarak ve bu hükümetin Milli Eğitim Bakanlığı olarak Karabük’te herhangi bir okulumuzu kapatarak oraya başka bir okulu açma düşüncemiz ve planımız yok. Bunu son derece yanlış bir uygulama olarak görüyoruz. Karabük’te İmam Hatip Lisesi ihtiyacı olabilir. Öğrencilerimiz ve velilerimiz çocuklarını İmam Hatip’te okutmak ve okumak isteyebilir. Bu ihtiyacı başka şekilde karşılamak daha uygun olur. Gerekirse İmam Hatip Lisesi binası yapılarak vatandaşımızın bu ihtiyacını karşılamak mümkündür. Ben Vali beye bu konuda öneride bulundum. Milletvekilimiz Osman Kahveci’ye Vali beye uğramasını rica ederek benim öneri üzerine çalışın dedim. Sanıyorum 75 . Yıl Anadolu lisesinde eğer bir iki tane sınıf başka bir okulun öğrencilerine tefrisada açılacaksa okul yönetimi ve öğrenci velileri ile bizzat konuşarak geçici olarak bu yapılabilir. Bu sırada bizim mutlaka bu ihtiyacı karşılamak için İmam Hatip Lisesi yapmayı programa alıp bunu inşa etmemiz gerekir. Bu konuda vatandaşlarımız herhangi bir endişeye düşmesine gerek yok. Var olan okullarımızı daha da mükemmel hale getirerek eğitime hizmet etme dışında başka bir düşünceye sahip değiliz” açıklamasında bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.