Hatipoğlu Göleti’nin Temeli Atıldı

Ovacık İlçesi Hatipoğlu Göleti’nin Temelleri düzenlenen törenle atıldı.

Hatipoğlu Göleti’nin Temeli Atıldı
Yayınlama: 26.07.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

DSİ 23. Bölge Müdürlüğü tarafından projelendirilen ve ihalesi yapılanan Ovacık İlçesi Hatipoğlu Göleti’nin Temelleri düzenlenen törenle atıldı.

Ovacık İlçesi Pelitçik Köyünde düzenlenen temel atma törenine Vali Orhan Alimoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Vali Yardımcısı Tarkan Keskin, Garnizon Komutanı J.K.Albay Samit Tokmak, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, Ovacık Kaymakamı Bahattin Çelik, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun, Kastamonu DSİ Bölge Müdürü Sait Umucu, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım ve Meclis üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Daire Müdürleri, Siyasi Parti Başkanları, Köy Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Hatipoğlu gölet projesin 3 tane bölge müdürü eskittiğini belirten Mehmet Ali Şahin, “Hep rica ettik bu proje bir türlü bitmedi. İki tane bölge müdürü değişti. Sağolsun şimdiki bölge müdürümüz bu projeyi tamamladı ve temeli atma safhasına geldik. Hatipoğlu göleti önemli bir proje ve bu çevrede yaşayan vatandaşlarımız için sulu tarımı bu gölet teşvik edecektir” dedi.

Şahin konuşmasının ardından yüklenici firmanın 2017’de bitireceği gölet için zamanı geri çekerek, 6 Haziran 2016 saat 16:16’da açılması için sözlü ve yazılı taahhüt aldı.

Tarım ve Hayvancılığın köylüler için çok önemli olduğunu ifade eden Vali Orhan Alimoğlu, “Toprak ve suyun buluşması lazım, DSİ Bölge müdürlüğümüzde civar köylerimizin su ihtiyaçlarını karşılayarak topraklarını daha verimli kullanmaları ve ziraat yapılabilmeleri için bu göletimizi yapacak. DSİ teşkilatımız yapmış olduğu hizmetlerle kendini ispat etmiştir. Bugüne kadar yaptıkları yapacaklarının delili ve ispatıdır. Göletten elde edilecek olan suyun köylülerimizce kullanılarak üretimlerini ve gelirlerini artırmasını ve huzurumuzun çoğalmasını temenni ediyorum. Yapılacak olan bu göletin civar köylerde yaşayan hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından göletin temelleri Vali Orhan Alimoğlu, Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ve protokol üyeleri tarafından atıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.