Girişimciler Sertifikalarını Aldı

Girişimciler Sertifikalarını Aldı
Yayınlama: 30.06.2015
0
A+
A-

Zübeyde Hanım İl Kütüphanesi Konferans salonunda yapılan törene Vali Orhan Alimoğlu, TSO Başkanı Tuncay Özcan, İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven, Daire müdürleri ve kursiyerler katıldı.

Sertifika programında, konu hakkında bilgi veren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven, temel hedeflerinin istihdam sloganı ile yola çıkan İŞKUR İl Müdürlüğü’nün kişilerin girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulması olduğunu söyledi.

İşsizliğin azaltılması ve istihdamı artırılmasında girişimcilerin büyük rolü olduğunu ifade eden Güven, “KOSGEB ve Ticaret ve Sanayi Odası tarafından açılan kurslara katılan 72 kursiyerimize sertifikalarını vereceğiz. Bu yıl TSO ile yapılan protokol kapsamında 200 kişiye girişimcilik programı düzenlendi. Bugün sertifikalarını alacak arkadaşlarımızdan 15’i şimdiden vergi mükellefi oldu bile. 12 ise girişimlerde bulundular yakında faaliyetlerine başlayacaklar. Yani 27 tanesi kendi istihdamını sağlarken, istihdama katkı verdi” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan ise 72 kursiyerden 27’sinin iş sahibi olmasının sevindirici olduğunu ve bundan dolayı da mutlu olduğunu belirterek, Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB ve İŞKUR tarafından açılan bu kursların hem ekonomiye, hem istihdama hareketlilik kazandırdığını söyledi.

Kendisinin daha önce belediye memur olduğunu ancak şimdi bir girişimci olduğunu da anlatan Özcan, “ Bende bir girişimciyim. Ama şunu belirtmeden geçemeyeceğim, gençlerimiz biraz tembel, asgari ücretli bir iş olsun, çalışırım düşüncesi var. Daha fazla bir çalışma içine girmek istemiyor, kolayı seçiyor. Oysaki biraz cesaret olmalı. Kolektif hareket edilmeli. Karabük’te bu yok. İsterim ki bu kursları bitiren arkadaşlarımız bir araya gelerek daha büyük projelere imza atsınlar” dedi.

Vali Orhan Alimoğlu ise, girişimci ruhun ve girişimciliğin önemine değinerek, sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere başarılar diledi.

Konuşmaların ardından sertifika almayı hak kazanan girişimcilere sertifikaları verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.