Gazi Şeref Kılıç’a “Devlet Övünç Madalyası” Verildi

Karabük’lü gazi Şeref Kılıç’a “Devlet Övünç Madalyası” düzenlenen törenle teslim edildi.

Gazi Şeref Kılıç’a “Devlet Övünç Madalyası” Verildi
Yayınlama: 16.03.2015
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

1994 yılında görev yaptığı Bingöl-Yayladere’de gazi olan Jandarma Er Şeref Kılıç’a “Devlet Övünç Madalyası” düzenlenen törenle teslim edildi.

Valilik makamında düzenlenen törene Vali Orhan Alimoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Samit Tokmak, Belediye Başkanı Rafet Vergili, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, Adalet Komisyonu Başkanı Timuçin Dedeoğlu, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Durmuş Ali Daldallı ve Gazi Şeref Kılıç katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasını taşıyan Devlet Övünç Madalyası Beratı’nı Gazi Şeref Kılıç’a teslim eden Vali Orhan Alimoğlu, “Gazileri bulanan bir memleketiz ve gerektiğinde hepimiz gazi ve şehit olmaya hazırız. Şeref Kılıç kardeşimizde bundan 21 yıl evvel Bingöl ilimizde gazi olmuş. Biz gazilerimize minnettarız, şükran ve minnet borçluyuz. Daha önce de ifade ettiğim gibi icap ettiğinde hepimiz gazi olmaya hazırız, gazi olmaktan kaçanın da insan gibi yaşamaya hakkı olmaz. Şeref Kılıç kardeşimize Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın adına bu beratı ve madalyayı takdim ediyorum. İnşallah bundan sonraki hayatında da sağlık içinde, huzur içinde şerefle bu madalyayı taşımasını, bu madalyayı evlatlarına, akrabalarına güzel bir hatıra olarak bırakmasını temenni ediyorum. Madalyanın kardeşimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Gazi Şeref Kılıç’a teslim edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.