Fatih Koleji’nin TEOG Başarısı

Karabük Fatih Koleji’nin 7 öğrencisi, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında 6 dersten 100 tam puan aldı.

Fatih Koleji’nin TEOG Başarısı
Yayınlama: 14.01.2015
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), TEOG sistemi kapsamında 26-27 Kasım’da yapılan 8. sınıflar 1. dönem ortak sınavı sonuçları açıkladı.

Açıklanan sınav sonuçlarına göre, Karabük Fatih Koleji’nden 7 öğrenci 6 dersten 100 tam puan alma başarısı gösterdi. Tüm derslerden tam puan alan Ali Kağan Turcan, Ayşegül Şenel, Bilgesu Çetin, Ecenur Yirmibeş, Gürda İrge Gürcan, Serra Sarı ve Zeynep Ebrar Çevik başarılarını öğretmenlerinin gayretleri ve düzenli çalışmalarına borçlu olduklarını söylediler.

Fatih Koleji Müdürü Suat Bilir, düzenlediği basın toplantısında öğrencilerinin büyük başarıya imza atarak, hem kendilerini mutlu ettiğini hem de Karabük’ü Türkiye genelinde en iyi şekilde temsil ettiğini söyledi.

Bilir, açıklamasında, TEOG sınavında 6 dersten 120 sorunun hepsini doğru cevaplayarak tam puan alan 7 öğrenci dışında ayrıca bir yanlış yapan 5, iki yanlış yapan 4 ve üç yanlış yapan 5 öğrencileri bulunduğunu söyledi. Elde ettikleri bu başarının iyi bir planlama ve sistematik çalışmanın ürünü olduğunu ifade eden Bilir sözlerini şöyle sürdürdü: “Öğrencilerimizin göstermiş olduğu bu başarı aslında beklediğimiz bir sonuçtu ve emeklerinin karşılıklarını aldılar. Bizler de yaptığımız çalışmaların ve uyguladığımız programın ne kadar yerinde ve doğru olduğunu görmüş olduk. Çocuklarını bize emanet eden Karabüklü velilerin güvenlerinin boşa çıkmadığının görülmesi mutluluğumuzu katlamıştır.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.