‘Eski Oyunlar Yarışması’

Geleneksel Çocuk Oyunlarını yaşatmak amaçlı düzenlenen yarışma kapsamında Karabük’te bulunan ilköğretim 2-3 ve 4. Sınıf öğrencileri Kapalı Spor Salonunda karşılaştı.

‘Eski Oyunlar Yarışması’
Yayınlama: 27.05.2014
Düzenleme: 15.06.2020
2
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Gençlik Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği Çocuk Oyunları yarışması düzenlendi.

Karabük Merkez Kapalı Spor Salonunda yapılan yarışma ile ilgili bilgiler veren Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ahmet Kabadayı, yapılan protokol ile 81 ilde çocukların geçmişte oynana oyunları hatırlatmak olduğunu söyleyerek, “ Geçmişi canlandırmak amacı ile bu oyunları başladık. Türkiye genelinde 81 ilde bu oyunlar oynatılıyor. Okullar kendileri arasında, sınıflar arasında yarışmalar düzenledi. Daha sonra okul birincileri bölgeler arasında müsabakalara katılarak bölge birinci olan okullar il finalini yapıyor. 2. Sınıflarda ‘yağ satarım bal satarım’, 3. Sınıfta ‘yakan top’ ve 4. Sınıflar ‘mendil kapmaca’ oyunlarının yarışı yapıyoruz. Yarışmalar Perşembe günü sonra ererek final birincileri belirlenecek” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.