Engelli Gençlere Temsili Diploma Verilecek

Karabük Üniversitesi gerçekleştirdiği ilklerle Türkiye ve Dünyada adından söz ettiriyor. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Türkiye’de bir çok ilke imza atan Karabük Üniversitesi, bu kapsamda yine Türkiye’ye örnek olacak bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor.

Engelli Gençlere Temsili Diploma Verilecek
Yayınlama: 15.01.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük Üniversitesi, ülkemizin önemli bir kesimini oluşturan engelli vatandaşların sorunlarına dikkat çekmek ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla “Engin Yürekler Bir Günlük Üniversiteli” adlı sosyal sorumluluk projesini gerçekleştiriyor.

Karabük Üniversitesi’nde 16 Ocak 2015 Cuma Günü saat 14.00’de gerçekleştirilecek program kapsamında çeşitli nedenlerle üniversite hayatını yaşayamayan engelli gençler üniversiteye davet edilerek kampüs alanı gezdirilecek ve temsili olarak Karabük Üniversitesi Diploması verilecek.

Karabük Üniversitesi’nin bugünlere gelmesinde büyük katkıları olan ve bir çok sosyal sorumluluk projesinin gerçekleşmesinde öncülük eden Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal,  “Engin Yürekler Bir Günlük Üniversiteli” adlı sosyal sorumluluk projesi ile toplumda farkındalık oluşturmak istediklerini vurgulayarak, düzenlenecek olan programa tüm engelli vatandaşları ve yakınlarını davet etti.

Herkesin birer engelli adayı olduğunu ifade eden Rektör Uysal, proje hakkında şunları söyledi; “Engelli kardeşlerimizin ülkemizin önemli bir bölümünü oluşturuyor. Onların aile hayatı, eğitim sistemimizdeki farkındalığın oluşturulamaması, belediye hizmetlerinin yeterli olmayışı, engelli vatandaşlarımızın üniversite hayatlarını engelliyor. Biz bu durumdaki kardeşlerimizin, bir günlük de olsa üniversite hayatını yaşamaları amacıyla Üniversitemizde 16 Ocak Cuma günü saat 14.00’de bir organizasyon gerçekleştirerek engelli kardeşlerimizi üniversitemize davet ediyoruz. Onlara kampüsümüzü gezdirerek üniversitemiz hakkında bilgiler vereceğiz. Gezinin sonunda sevgili gençlerimize temsili birer diploma vereceğiz. Bizim bundaki amacımız, toplumda bir farkındalık oluşturmak. Annelerin, babaların veya engelli yakınlarının ne kadar sıkıntı çektiklerini biliyoruz. Ben asıl, sağlıklı görünen ama engelli beyin taşıyan insanların ve yöneticilerin bu konuda daha duyarlı olmalarını arz ediyorum. Tüm engelli vatandaşlarımızı ve yakınlarını bu programa davet ediyorum.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.