“Emekliler Diksin, Torunları Yesin”

“Emekliler Diksin, Torunları Yesin” projesi için fidan dağıtım töreni düzenlendi.

“Emekliler Diksin, Torunları Yesin”
Yayınlama: 16.03.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük Valiliği koordinesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanlığı ortaklığında gerçekleştirilen “Emekliler Diksin, Torunları Yesin” projesi için fidan dağıtım töreni düzenlendi.

Cuma Pazarı pazar alanında düzenlenen törene Vali Orhan Alimoğlu, Karabük Milletvekili Osman Kahveci, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, Orman İşletme Müdürü Mehmet Emin Uzunsoy, TÜED Karabük Şube Başkanı Celal Bulut ve Dernek üyeleri katıldı.

Törende konuşan AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, emeklilerin büyük kısmının 6 ayının köyde tarla bahçede geçtiğini söyleyerek, “ Bir yerden emekli olsanız da hayattan emekli olunmuyor. Böylesi kendin dikip ürettiğin meyveyi torunlarına ikram etmek kadar güzel bir duygu yoktur. Son yıllarda tarımsal alanda devletin verdiği yatırımların sayısal verisini vermek bile zor. Çok ciddi destekler var. İl de bir sulama sorunu vardı. Bu konuyla ilgili çalışma yaptık. Baraj ve göletlerin projeleri bitti. Bu projeleri devreye soktuğumuz zaman sulanabilir alanlar artacak. Devletin imkanları geniş. Ürünlerin şehir dışından değil, kentimizden karşılanmasını istiyoruz” dedi.

Vali Orhan Alimoğlu ise, “Memleketimizin güzelleşmesi ve ihtiyacımız olan şeylerin karşılanması için, bir bakıma spor mahiyetinde de fidan dikmeli ve toprakla meşgul olmalıyız. Çünkü doktorlar derler ki insanlar terlerse sağlıklı olur. Tabii, doğal gıdalarla beslenirlerse sağlıklı olur. Bu bakımdan bizlerde hükümetimizin politikasını uygulamaya çalışıyoruz. İnsan topraktan gelip tekrar toprağa gideceğine göre topraktan kaçmaya gerek yok. Toprakla irtibatı, samimiyeti arttırmamız lazım zaten toprak insanın emeğinin karşılığını fazlasıyla veriyor. Emekliler Derneği başkanımıza bir telefon ettik oda bu işi ateşledi, sizleri topladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüzde fidan temin etti ama anlaşılıyor ki talep fazla bulabildiğimiz kadar mart ayı içerisinde bulalım, bulamazsak eğer ekim ayında bulalım. İyi ve dikkatli çalışmadan sağlıklı olmanın da, huzurlu olmanın da imkânı yok. Memleketimizi güzelleştirmeye devam edelim nasip kiminse zaten meyvesini de yer. Bizler üzerimize düşen vazifeleri yapalım Cenabı Allah gerekli planlamaları yapıyor zaten. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum, böyle çalışmalara aşk’la, şevkle, heyecanla devam edersek hepimiz memnun kalırız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Orhan Alimoğlu ve protokol üyeleri tarafından TÜED Karabük Şube üyelerine meyve fidanlarının dağıtımı gerçekleştirildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.