Dursun “Şahsıma değil, Ovacık halkına yapılan saygısızlıktır!”

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun, ilçeye yapılacak olan Meslek Yüksek Okulunun protokol imza töreninde isminden bahsedilmemesi ve kürsüye davet edilip konuşma yaptırılmamasına “Bu durum bana değil, Ovacık halkına karşı yapılan bir saygısızlıktır” dedi.

Dursun “Şahsıma değil, Ovacık halkına yapılan saygısızlıktır!”
Yayınlama: 14.11.2014
Düzenleme: 15.06.2020
5
A+
A-

Karabük Üniversitesi’ne bağlı olarak, Karabük’ün Ovacık ilçesinde açılması planlanan Ovacık Meslek Yüksek Okulu’nun yapımı ile ilgili protokol imzalandı.

İşadamı Sedat Namal tarafından yapımı gerçekleştirilecek olan binanın protokolü Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal ve işadamı Sedat Namal tarafından imzalandı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nden Ovacık Belediye Başkanı seçildikten sonra ilçeye bir meslek yüksek okulu yapılması konusunu her platformda dile getiren Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun’un törene katılmasına karşın isminden hiç bahsedilmemesi ve konuşma yapması için kürsüye davet edilmemesi protokol imza törenine damgasını vurdu.

Törende sırasıyla, meslek yüksek okulu binasını yaptıracak olan iş adamı Sedat Namal, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Burhanettin Uysal, Karabük Valisi Orhan Alimoğlu ve AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin birer konuşma yaptılar. Konuşmacıların hiç birisinin Ovacık Belediye Başkanının isminden hiç bahsetmemesi dikkatlerden kaçmazken, bu durum törene katılanlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Tören boyunca yapılan konuşmaları baştan sona kadar dinleyen ve imza töreni sonrası Belediye Başkanlığı makamına geçen Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun, basın mensuplarının ısrarları üzerine yaşanan konu ile ilgili açıklama yaptı.

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun tören alanında isminden bahsedilmemesine ve konuşma yaptırılmamasına asla üzülmediğini ifade ederken, bunun kendisine yapılan bir saygısızlık değil, Ovacık halkına yapılan bir saygısızlık olarak nitelendirdiğini söyledi.

Başkan Dursun “Çok geç kalınmış bir okul müjdesi. Daha önceki yıllarda kurulabilir miydi?, kurulabilirdi. Ama bugüne nasip oldu. İlçemize yüksek okul açılması için Karabük Üniversitesi Rektörünü sık sık ziyaret ettik. Bu ziyaretlerimiz esnasında Ovacık’a yüksek okul açılabileceği sözünü vermişlerdi. Bize yüksek okul binası için bir yer verilmesini istedi. Bizde belediyemizi ait 38 dönümlük tek hacizli olmayan yerini yükse okul için verebileceğimizi söyledik. Geçmiş yıllardaki borcumuzdan dolayı çoğu yerimiz hacizli. Biz 1 milyon 500 bin TL borç ile belediyeyi devir aldık. Tabi bizim dostluklarımız olacak, biz belediye başkanıyız. Halkın sorunlarıyla, devletin yatırımlarıyla ilgili girişimlerde ve serzenişlerde bulunacağız. Hizmet almak için geldik biz buraya. İlçemize bir şeyler yapabilmek için Rektörümüzle, Mehmet Ali Şahin Beyle görüşeceğiz. Bu ilçe hepimizin ilçesi, zaman zaman serzenişlerde de bulunuyoruz, bir Meclis Başkanının, bir Bakanın doğdu ilçe böylemi olur mu diye. Basın mensupları da dile getiriyor zaman zaman. Bugün meslek yüksek okulunun protokolünün yapılması sevindirici, inşallah havada kalmamalı, inşallah Ovacık halkı geçmişte olduğu gibi kandırılmamalıdır. Öyle bir şey olacağına da inanmıyorum ama, insanlar hala bir korku içerisinde. Ben Ovacık halkının söylediğini söylüyorum. Sayın Valimiz, Sayın Mehmet Ali Şahin Beyin ve Sayın Sedat Namal’ın yapmış olduğu protokolden Ovacık halkı memnun, Ovacık Belediye Başkanı olarak bizde bundan memnunuz. Bizde gayret ve çaba gösterdik. Her ne kadar dostluklara gölge düşürmek de isteseler, biz bunlara müsaade etmeyeceğiz” dedi

“OVACIK HALKINA YAPILAN BİR SAYGISIZLIKTIR”

Bir basın mensubunun “İmza töreninde sizin isminizden bahsedilmemesi ve konuşma yapmanız için kürsüye davet edilmemenizi nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki sorusuna, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun “Benim isminden bahsedilmemesi ve bana konuşma hakkı verilmemesi, benim şahsım adına beni hiç rahatsız etmedi. Çünkü, biz Ovacık halkının yüzde 63 gibi oyuyla Belediye Başkanı seçildik. Ben yorumu sizlere ve kamuoyunun takdirine bırakıyorum. O bana karşı yapılan bir saygısızlık değil, Ovacık halkına yapılan bir saygısızlık olarak görüyorum. Ben Ovacık halkının oyları ile seçildim.  Biz Ovacık halkının gönlündeyiz, Ovacıklılar neyin ne olduğunu biliyor. Ben bu konu hakkında fazla bir şey söylemek istemiyorum, konuyu kamuoyunun ve siz basın mensuplarının takdirine bırakıyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.