Durmuş Yalçın Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı

MHP’de milletvekilliği aday adaylığı süreci başladı.

Durmuş Yalçın Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı
Yayınlama: 13.03.2015
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisinde milletvekilliği aday adaylığı başvuru sürecinin 12 Mart tarihinde başlaması ile birlikte Durmuş Yalçın, 7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde milletvekili aday adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı. Bir basın toplantısı düzenleyen Durmuş Yalçın, Aday adaylığı başvurusunu Pazartesi günü Genel Merkeze yapacağını söyledi.

Durmuş Yalçın’ın Milliyetçi Hareket Partisi’nden Karabük Milletvekili aday adaylığı ile ilgili yapmış olduğu basın toplantısına; MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, Merkez İlçe Başkanı Samet Yalçın Sarıtaş, Safranbolu İlçe Başkanı Muharrem Asker ve çok sayıda partili katıldı.

Durmuş Yalçın’ın milletvekilliği aday adaylığı açıklaması öncesi bir konuşma yapan MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan “7 Haziranda yapılacak olan milletvekilliği için seçim süreci 17 Kasım 2014 tarihinde başlamıştı. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinin almış olduğu karar gereği, 12 Mart tarihine kadar milletvekilliği adaya aday adaylığı için şifai müracaatlar alınmıştır. Bu tarihten itibaren milletvekilliği aday adaylığı müracaatları genel merkezimiz tarafından kabul edilmeye başlanmıştır. Müracaatlar 18 Mart tarihine kadar genel merkezimize yapılacaktır. Bugüne kadar 5 arkadaşımız il başkanlığımıza gelerek milletvekili aday adayı olmayı düşündüklerini belirtmişler ancak bunların genel merkezimize adaya adaylığı başvurusu yapılıp yapılmadığı tarafımızca bilinmemektedir. Bu isimler Dursun Altıparmak, Ayhan Akbaş, Mustafa Özata, Yaşar Kılıç ve Durmuş Yalçın’dır. Bize gelip aday adayı olmak isteyenleri genel merkezimize yönlendirdik. 18 Mart tarihine kadar kimler aday adayı müracaatı yapacağını bilemiyoruz. Partimize gelerek milletvekili aday adayı olmak isteyen Durmuş Yalçın basın toplantısı yapmak için talepte bulundu. Bizlerle bu toplantının yapılması ile ilgili yönetim kurulu olarak uygun gördük. Pazartesi günü de genel merkezimize milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yapacaktır” dedi.

Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu Pazartesi günü genel Merkeze yapacağını belirten Durmuş Yalçın yaptığı konuşmada “1963 Karabük doğumluyum. Uzun yıllar demir çelik sektöründe faaliyet gösteriyorum. Birçok sivil toplum kuruluşunda ve derneklerde yöneticilik yaptım. Evli ve iki çocuk babasıyım. Türk vatandaşı olarak sahip olduğum sorumluluk duygusu, ülkücü ahlak ve şuurum gereği, Karabük halkına ve Milletimize “İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir” düsturuyla hizmet için 7 Haziran’da yapılacak olan 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde partimizden milletvekili aday adayı olduğumu ilan ederim. Cenab-ı Allah’tan çıktığımız bu kutlu yolda bizi mahcup etmemesini, vatan, bayrak, devlet aşkıyla aziz milletimizin hizmetinde olabilmeyi nasip etmesini diliyorum. Pazartesi günü de Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezine giderek aday adaylığı başvurumu yapacağım” dedi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.