Durgun Su Kano Hız Yarışları Başladı

Karabük Üniversitesi’nin ev sahipliğinde ve Türkiye Kano Federasyonu işbirliği ile düzenlenen ‘Durgun Su Kano Hız Yarışları’ başladı.

Durgun Su Kano Hız Yarışları Başladı
Yayınlama: 10.05.2014
Düzenleme: 15.06.2020
2
A+
A-

İki gün sürecek olan yarışlara 12 kulüpten 100 sporcu katılırken, yarışların ilk gününde K-1, K-2, K-2 mix ve C-1 500m ve 200m eleme ve final yarışları yapıldı.

Araç Çayı’nda gerçekleştirilen programa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kadı, Türkiye Kano Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Öğr. Gör. Nejat Koçar ile öğrenciler katıldı.

Türkiye Kano Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Öğr. Gör. Nejat Koçar, Karabük Üniversitesi’nin denizi olmayan bir kentte su sporlarına en büyük desteği sağlayan üniversite olduğunu söyledi.

Koçar, yarışların geçen yıl ilkini yaptıklarını belirterek, “Bu sene ikincisini organize ettik. Türkiye’de Karabük Üniversitesi’nin su sporlarına katkısı yadsınamaz. Başta rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal olmak üzere katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Türkiye’de su sporları gelişmekte olan bir branştır. Kano Federasyonu da yeni kurulmuş bir federasyondur. Su sporlarının sadece deniz olan yerlerde değil, her yerde yaygınlaşmasını istiyoruz. Bunun en güzel örneğini de bugün gerçekleşen, Karabük Üniversitesi’nin içerisinden geçen Araç Çayı’nda olmasıdır. 200 ve 500 metreler üzerinden gençler ve büyükler kategorisinde bayan ve erkekler olmak üzere K1, K2,C1 dediğimiz branşlarda yarışlarımız yapılmaktadır. İki gün gerçekleşecek olan bu yarış programına Samsun, Adana, Eskişehir, Karabük dahil olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen katılımcılar yer almaktadır” dedi.

Yarışların birinci gününde, K-1 500, K-2 500, K-2 500 Mix 500 Erkek, Bayan ve C-1 500 metre eleme ve final yarışları olmak üzere toplam 26 yarışma yapıldı.

10 Mayıs 2014 Cumartesi günü yapılacak olan K-1 200m, K-2 200m, K-2 200mix eleme ve final yarışları yapılacak olup, ödül töreni ile Durgun Su Kano Hız Yarışları sona erecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.