DSP Genel Başkanı Masum Türker Safranbolu’ya geldi

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Safranbolu adayı Bülent Türkoğlu’na destek vermek için Safranbolu’ya geldi. Safranbolu’da bir dizi ziyaretler yapan Türker, kendisine ve partisinin Safranbolu Belediye Başkan Adayı Bülent Türkoğlu’na vatandaşların gösterdiği yakın ilgiden memnun olduğunu belirtti.

DSP Genel Başkanı Masum Türker Safranbolu’ya geldi
Yayınlama: 09.03.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

DSP Genel Başkanı Masum Türker seçim çalışmaları kapsamında Safranbolu’ya geldi. Burada bir dizi ziyaretlerde bulunan DSP Genel Başkanı Masum Türker, gazetecilere gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

DSP Genel Başkanı Masum Türker eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un tahliye edilmesiyle ilgili olarak “Genelkurmay Başkanının tahliye edilmesi Türkiye için önemlidir, bizler herkesten farklı olarak İlker Başbuğ’un tutuklandığı saatten bugüne kadar haksızlık olduğunu hep savunduk işte sonuçlar alınmaya başladı ama kayıp zamanların ve İnsanlar ile bu şekilde oynanmasının hesaplarını kim verecek?” dedi.

Ülkeyi korumakla görevli orduyu yöneten kişinin terörist faaliyetlerde bulunuyor şeklinde suçlanmasının son derece çirkin olduğunu ifade eden Türker, ”Ne yapmak isterse  Genel Kurmay Başkanı olarak yapamaz mıydı ? zaten emrinde ki kuvvetlerle buna yeterliydi, Şimdi Genelkurmay Başkanının tahliye edilmesi Türkiye için önemlidir. Biz Demokratik Sol Parti olarak, diğer herkesten farklı olarak İlker Başbuğ’un tutuklandığı saatten bugüne kadar haksızlık olduğunu ve bırakılması gerektiği savunduk. Anayasa Mahkemesinin kararından sonra beklenmeden serbest bırakılması gerektiğini söyledik. Evet bakın şimdi Cumhurbaşkanı adayı olsun İlker Başbuğ, suçlu olup olmadığını seçim sonucundan sonra alacağı oylarla görürüz. Asıl yargı organı, asıl vicdan o gün cumhurbaşkanlığı seçiminde çıkacak oylardır” dedi.

Türker, internet ve son zamanlarda sosyal medyanın yasaklanacağına dair çıkan haberler için de “Telekomünikasyon İletişim Başkanlığında (TİB) yürütülen soruşturmayla ilgili ise dinlemelerin müsebbibinin Başbakan olduğu gibi İnternet yasası ve sosyal medyanın kapatılması gibi söylemlerinde yine Başbakan ve arkadaşlarının işidir” dedi.

Safranbolu’da partisinin yöneticileri, Belediye Başkan Adayı ile de bir toplantı yapan Türker, Safranbolu halkının partisine gösterdiği desteğin karşılığını bulacağını belirterek, gerçek demokratik solcuların artık DSP çatısı altında toplanacaklarını kaydetti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.