“Daha büyük işler yapmak azmindeyiz”

DSP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Bülent Türkoğlu “Karayolları imar planı kurum görüşüne izin verdiği alanlarda imarı durdurun yapılaşmayı durdurun yazıları göndermektedir” dedi.

“Daha büyük işler yapmak azmindeyiz”
Yayınlama: 13.02.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

DSP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Bülent Türkoğlu, “Bu Mart halkımız için değişim şart sloganı ile yola çıkarken, Safranbolu imar sahasını ve yatırım önceliklerini ve sorunlarını parsel parsel bilme durumundayız. Daha büyük işler yapmak azmindeyiz” dedi.

Türkoğlu, Karabük -Kastamonu yolu arasına yapılması planlanan çevre yolu ile ilgili yapılan planlama üzerinde Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün imar planı kurum görüşüne izin verdiği alanlarda imarı durdurun yapılaşmayı durdurun yazıları gönderdiğini söyledi.

Safranbolu ilçesine bağlı Bostanbükü köyünden geçeceği planlanan çevre yolunun yeni yapılmış 4 katlı bir site üzerinden geçeceğini iddia eden Bülent Türkoğlu, “ Karayolları imar planı kurum görüşüne izin verdiği alanlarda imarı durdurun yapılaşmayı durdurun yazıları göndermektedir.

Kastamonu Karayolları Bölge Müdürlüğü hukuksuz uygulamalarına sadece Bostanbükü’nde değil Safranbolu’da 2981 Sayılı Karayolları ve Trafik Kanunu çerçevesinde büyük yanlışlar içerisindedir. Bu yolun mağdur ettiği ve ayrıca Kastamonu duble yolu yakınına yeni bir duble yolu yapmak niyetindeler. Şu anda ve gelecekte Bölge müdürlüklerinden sadece Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü dışında hiçbir bölge müdürlüğü Karabük’ümüze sirayet etmemiş hepsi Kastamonu ilinde yer seçmiştir. Orman, DSİ, Karayolları devletin bütün icracı kurumlar gibi. Kamu yatırımları, il koordinasyon toplantıları genellikle bölge müdürlerinin kızıldığı haberleri ile kamu oyuna yansır. Halkımız Kastamonu’ya bu icracı kurumlardan izin almak için devamlı surette müracaat noktasındalar.

Bizim iktidarımızda kimse kusura bakmasın Safranbolu mücavir alanı için konuşuyorum. Bütün kurumlar Safranbolu Belediyesi’ne gelecek ve görüşlerini ivedilikle vereceklerdir. Otel, üretim tesisleri, konfeksiyon, tekstil sektörlerinde yatırımcımızın önü açılacaktır. Yaklaşık bin 400 adet tescilli taşınmaz kültür varlığı ile restorasyon yaptıracak vatandaşlarımızın müracaatı belediyemize yapması yeterli olacaktır. Koruma Bölge Kurulu ile iş takibi Belediyemizce yapılacaktır. Bu Mart halkımız için değişim şart sloganı ile yola çıkarken Safranbolu imar sahasını ve yatırım önceliklerini ve sorunlarını parsel parsel bilme durumundayız. Daha büyük işler yapmak azmindeyiz. İktidar güçlerinin İl Özel İdaresinde, Belediyelerinde yaptıkları malumunuzdur. Büyük ve küçük günahlar olduğu gibi büyük ve küçük yolsuzlukları Safranbolu hep yaşamıştır. Ancak Safranbolu’nun 25 yılı şaibeli bir şekilde yönetildi derken şaibe noktasında da kusursuz olmalısınız. Siyasi devşirmelerle proje himayeleri ile kültür başkentini Karabük’ten yönetemezsiniz. Hak şerleri hayr eylediği gibi zannedilmesin ki de gayreder. Görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler. Bülent Türkoğlu Cumhuriyeti Karabük’te pasifize ettirmeyecektir. Bizi küçük görenler mağrurlanmasın. Siyasi geçmişler çöplüklerinde onlardan çokça var. Çöp derken sahi heyelan bölgesinde yapılan katı atık bertaraf tesisi neden ikinci kere aynı yerinde ihaleye çıktı ortaya çıkan kamu zararını kim karşılayacak. Ne zaman bir belediyeler birliği kurulacak? Küçük Sanayi Sitesi esnafımızın ekmeğinde arazilerinde gözü olanları kanun çerçevesinde Bülent Türkoğlu durdurdu. Bostanbükün’de Ahmet Türk amcamın 8 komşusu ile birlikte 18.maddesini iptal ettiren de Bülent Türkoğlu, Barış, Göztepe gelişme alanlarında, usulsüz ruhsatlar, makyaj belediyeciliği, temsiliyet belediyeciliği bunda da ABD’de, Arabistan’da turizm fuarları karşılığında hep uzakdoğu menşeyli turistleri gördük. 50 Kuruşluk tuvalet ücreti yazısını gördükten sonra tuvaletleri kullanmayan turistin bölgeye de turizme de katkısı yoktur. İşletmelerimizin kalitesi ve nitelikli iş gücü ile gelen ziyaretçinin ekonomik seviyesi yüksek olmalı. Safranbolu’da geçirilen zamanı sadece saatler değil günler olarak arttıracak tedbirlerin alınamadığını gördük. Biz sorunların hepsini parsel parsel biliyoruz. Bazıları yaptığımız projelere çizgi derken resim derken cehaletlerini de ortaya koymaktalar.

Belediyecilikle alakası olmayan kapatılmış görev değişikliğine uğramış kurumların ismini dahi bilmeyen projesiz, ruhsuz Cumhuriyetçileri biz Cumhuriyetçi olarak kabul etmiyoruz. Projeye resim diyen zihniyetin eserleri de halkımızca malumdur. Farklı bir yanı yoktur” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.