Dadaşlar, Aladağ Buluştu!

Karabük Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından ‘Dadaşlar Aladağ Buluşması’ etkinliği yapıldı.

Dadaşlar, Aladağ Buluştu!
Yayınlama: 03.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Son aylarda yönetim değişikliğinin arından yaptığı çeşitli sosyal sorumluluk ve programlarla dikkat çeken Erzurumlular derneği, Aladağ mesire alanında Dadaşlar buluşması etkinliği düzenledi.

Dernek Başkanı İbrahim Bedir, yüzyıllardır Anadolu’nun kültür ve medeniyetlerine ev sahipliği yapmış kadim Erzurum ilinin birer ferdi olarak kültürümüzü gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak adına büyük bir sorumluluk içinde olduklarını söyledi.

Bedir, “ Bizler her zaman Karabük’te konuşulan anlatılan birer toplum olduk. Bizi biz yapan Kültürel geçmişimiz ve bu bölgede yaşayan bizlerin büyük bir aile olmamızdan gelmektedir. Karabük’te bulunan ve yaşayan diğer vatandaşlarımıza birer örnek olmamız ve kültürel değerlerimizi gelecek nesillere aktarabilmemiz için derneğimize her zamankinden daha fazla sahip çıkmalıyız. Bu noktada yönetim kurulu üyelerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Çünkü bizler aynı hamurun mayası, aynı dalın fidanı ve aynı ağacın yaprağı gibiyiz. Dadaşlar Aladağ buluşmamıza katılarak birlik, beraberlik ve kardeşliğimize güç katan memleket sevdalısı tüm hemşehrilerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinlikte Dadaşlar futbol ve voleybol gibi farklı etkinlikler günün stresini attılar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.