CHP’de İki Yeniceli Aday!

Mustafa Akay ve Cevdet Akay CHP Genel Merkezine başvuru belgelerini verdiler.

CHP’de İki Yeniceli Aday!
Yayınlama: 25.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Karabük Milletvekilliği aday adaylığı için Yenice eski Belediye Başkanı Mustafa Akay ve Merkezi İstanbul’da olan Tüm Bürokratlar ve İşadamları Sosyal Dayanışma Derneği (TÜMBİAD) ile Karabük Dernekler Federasyonu (KARDERFED) Kurucu Genel Başkanı Cevdet Akay CHP Genel Merkezine başvuru yaptılar.

İLK BAŞVURU MUSTAFA AKAY’DAN!

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği seçimleri öncesi partinin Karabük’te önseçim yapması koşuluyla Karabük’ten Milletvekili aday adayı olacağını açıklayan Yenice eski Belediye Başkanı Mustafa Akay, CHP Genel Merkezine aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Akay, parti tabanının kendisine destek olacağına yürekten inandığını belirterek “7 Haziran’da yapılacak olan Milletvekilliği seçimlerinde önseçim koşu ile CHP’den Karabük Milletvekili aday adayı olacağımı açıklamıştım. Partimizde Karabük’te ön seçim yapılacağını açıkladı. Parti üyelerimizin güveni ile Karabük’ten Milletvekili aday adaylığım için dün CHP Genel Merkezimize müracaatımı yaptım. Karabük’ün artık Cumhuriyet kenti Karabük’ten milletvekili çıkarmasının zamanı geldi. Cumhuriyet Kenti Karabük’ün CHP Milletvekilliği için başta parti üyelerimiz olmak üzere, tüm hemşehrilerimin desteklerini bekliyorum.” dedi.

CEVDET AKAY DA ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük Teşkilatı kendi içinde ayağa kalkma mücadelesi verirken, Cevdet Akay’ın da Karabük Milletvekili adaylığına başvurması büyük heyecan yarattı.

Karabüklü tanınmış işadamı ve Merkezi İstanbul’da olan Tüm Bürokratlar ve İşadamları Sosyal Dayanışma Derneği (TÜMBİAD) ile Karabük Dernekler Federasyonu (KARDERFED) Kurucu Genel Başkanı Cevdet Akay’ın CHP Genel Merkezine Karabük Milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunduğunu söyledi.

Cevdet Akay;“Uzun yıllardır doğup, büyüdüğüm memleketime hizmet verme imkânını hep aradım ve bu fırsatı önümüzdeki genel seçimlerde bulabileceğime inanıyorum. Bu düşüncelerimden dolayı CHP Karabük Milletvekili Adaylığına müracaat ettim. Karabüklü hemşerilerime güvenerek ve inanarak bu yola çıktım, Allah utandırmasın.” dedi.

CHP’DE VE YENİCE’DE BÜYÜK HEYECAN OLUŞTU

Her ikisi de Yeniceli olan Mustafa Akay ve Cevdet Akay’ın CHP’den aday adaylığı başvurusunda bulunması, Yenice’de ve CHP’liler arasında büyük heyecan oluşturdu. Partiye yakın isimler, önümüzdeki seçimlerde sosyal demokratların sandıkta birleşeceğine inandıklarını ifade ettiler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.