CEYLAN: “Kantar Eskipazar’ın dışına taşınacak”

AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan, 23. dönem Milletvekilleri Mustafa Ünal, Cumhur Ünal ve çok sayıda partili ile Karabük Şoförler Mesleki Araştırma Geliştirme Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdullah Koca ve dernek üyelerini ziyaret etti.

CEYLAN: “Kantar Eskipazar’ın dışına taşınacak”
Yayınlama: 18.02.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

30 Mart yerel seçimleri kapsamında ziyaretlerini sürdüren AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan, Karabük Şoförler Mesleki Araştırma Geliştirme Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği ziyaretinde, şoför esnafının, esnaf kesiminin en önemli grubundan bir tanesini olduğunu söyledi.

Şoförlerin gece gündüz dur durak demeden fedakar bir şekilde hizmet ettiğini belirten Ceylan, “Onlarında elbette sıkıntıları ve sorunları söz konusu. Son zamanlarda özellikle Ankara yolundaki kantar konusunda şikayetler var. Bu kantar şuanda şehir içinde sayılıyor; ama ilgili Genel Müdürlükten sözü alındı ve kantar Eskipazar’ın dışına taşınacak” dedi.

Cumayanı Sanayi Sitesi’ne giden vatandaşların bu konuda sıkıntı çektiklerini ve bu sorunu çözmek için çalıştıklarını kaydeden Ceylan; “ Bu konuyu ilgili Genel Müdürlükler nezdinde girişimlerde bulunduk. Genel Başkan Yardımcımız ve Milletvekilimiz Mehmet Ali Şahin ve Milletvekilimiz Osman Kahveci ile girişimlerde bulunduk. Bu kantar şuanda şehir içinde sayılıyor; ama ilgili Genel Müdürlükten sözü alındı ve Eskipazar’ın dışına taşınacak bu kantar. Cumayanı Sanayi Sitesi tarafına araçlarını tamir için giden vatandaşlarımızı bu kantar yolunda durduruyorlarmış. İlgili Genel Müdürlük talimatını verdi. Bu kantarda küçük vasıtalar durdurulmayacak. Bunun böyle bilinmesini isteriz. Sadece ağır tonajlı kamyonlar yüklü kamyonlar elbette ki kontrol edilecek. Zaten bu kantarı kamyoncu kardeşlerimiz istemişti. Hem kendilerinin can ve mal güvenliği açısından da bunu istemişlerdi. Ağır tonaj yüklenmesin diye, yollarımız bozulmasın diye, milletimizin parasıyla yaptığımız bu yollar bozulmasın diye bu kantar istenmişti. Tonajının üstünde yük taşınmasın diye bu istenmişti. Şimdi görüyoruz ki yer dolayısıyla, Cumayanı Sanayi Sitesi’ne giden küçük vasıtalarında durdurulduğunu gördük. Bundan da şoför esnaflarımız mal sahiplerimiz oldukça rahatsız. Talimat verildi, oraya da yazı asıldı. Bundan sonra küçük vasıtalar bu kantarda durdurulmayacak diye. Şimdilik bu tedbir alındı ve talimat verildi. Çalışmalarda yapılıyor, bu kantar Eskipazar’ın dışına çıkartılacak. Minibüsçülerimizin, taksici kardeşlerimizin vergi matrahları ile ilgili sıkıntıları olduğunu gördük. Geçen yıllara göre daha fazla miktarlarda enflasyonun üzerinde artışlar olduğunu gördük, bunu da ilgili yetkililerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. İl belirlenenden daha düşük vergi matrahına da çekilecek. Bunu da şoför esnafımıza müjdelemek isteriz. Sizin derdiniz ile dertlenip, sevincinizi, kederinizi paylaşacağız. Bu anlamda da şoför arkadaşlarım müsterih olsunlar” dedi.

“BİRÇOK MAHALLEMİZ KASABA GÖRÜNÜMÜNDE”

11 yıllık AK Parti Hükümeti döneminde Karabük’e hükümet tarafından ne yapılması gerekiyorsa hepsini yaptıklarını ifade eden Ceylan konuşmasına şöyle devam etti: “Burada 23. dönem Milletvekili arkadaşlarımız ile birlikteyiz. Buradan ifade ediyorum, Karabük’ e hükümet tarafından, devlet tarafından ne yapılması gerekiyorsa yapılmıştır. Eksikleri varsa da tamamlıyoruz. Şehircilik anlamında da Karabük’ü ayağa kaldırmamız lazım. Modern bir kent yapmamız lazım. Adına Cumhuriyet kenti diyoruz; ama gelin görün ki birçok mahallemiz kasaba görünümünde. Yıllardır yerel yönetimler belediyecilik hizmetleri adına yeterince hizmet alamamış durumdadır. Allah’ın izniyle 30 Mart’ta ekibimiz ile geldiğimizde Karabük’ü de yerel yönetim anlamında, belediyecilik anlamında ayağa kaldıracağız. Bu konuda iddialıyız. Karabük’ü gerçek anlamda modern bir şehir yapma anlamında iddialıyız. Çok ciddi projeler ortaya koyduk. Karabüklü hemşerilerimden, vatandaşlarımdan istirhamım bu projeleri dikkatlice incelemeleridir. Bu projeler Karabük’ü yeniden inşa edecek. Karabük’ün 50 yıllık sorunlarını çözecek projelerdir. Birileri diyor ki bunlar hayaldir, bunlar yapılamaz. Evvel Allah biz hükümetimiz ile el ele vererek bunları gerçekleştireceğiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Karabük’ü ayağa kaldıracağız. Karabük böyle geldi böyle gidemez.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.