Çebi; “Bir mahalleyi yeniden inşa edeceğiz”

Gerçekleştirdiği dev inşaat projeleri ile bölgenin en büyük sektör temsilcisi haline gelen Çebioğlu Grup, yaklaşık iki yıldır üzerinde çalıştığı büyük bir kentsel dönüşüm projesini daha hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Çebi; “Bir mahalleyi yeniden inşa edeceğiz”
Yayınlama: 29.06.2014
Düzenleme: 15.06.2020
6
A+
A-

Yönetim Kurulu Başkanlığını işadamı Adnan Çebi’nin yaptığı Çebioğlu Grup, Karabük başta olmak üzere bölgenin ölçeğine göre büyük sayılabilecek konut projelerine imza atmıştı. Gerçekleştirdiği inşaat projeleriyle bölgenin en büyük sektör temsilcisi haline gelen Çebioğlu Grup, şimdi de Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birisini Adatepe (Dökecek) Mahallesinde hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesine başlamak için Adatepe Mahallesinde gecekonduların yıkılmaya başlandığını ifade eden işadamımız Adnan Çebi, “Karabük’ün gecekondu mahallelerinden biri olan Adatepe’de, Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesine başlamak için yıkım çalışmalarına başladık. 300 dönümlük arazi üzerine her gelir gurubuna hitap edecek konutlar üreteceğiz. Mahalledeki araziler ya da gecekondular sahipleriyle karşılıklı anlaşma neticesinde bedeli ödenerek alındı. Geri kalan gecekondular ya da araziler kat karşılığı anlaşmalar ile alındı. Bu işe girişmeden önce gecekonduların risk analizleri yapıldı. Analizlerin tümünde vahim sonuçlar çıktı. 300 bin metre kare alan üzerinde şehir planlamacıları gerekli planlamayı yapıyorlar. Zemin etütleri planlama ve proje çalışmalarının yanı sıra gerekli formaliteler için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Belediye ve diğer kamu kuruluşlarından gerekli izinlerin alınması için çalışmalarımız sürüyor. Projemize başlamak için Ağustos ayı Belediye Meclisinde görüşülmek üzere dosyamızı Belediye ye sunacağız. Biz bu projemiz ile bir mahalleyi yeniden inşa etmeyi planlıyoruz. Dosyamızın mecliste onaylanmasının ardından temelimizi atacağız ve söz konusu projemizi 24 ay içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 şeklinde çok sayıda konut üretimi sağlanacak. Bunların yanı sıra sosyal yaşam alanlarının bol miktarda bulunacağı projemizde birde özel okul ve 5 bin kişi kapasiteli cami bulunacak. Aquapark, buz pateni, yürüyüş ve koşu yolları, süs havuzları, açık kapalı yüzme havuzları, konferans salonları, açık tiyatro, halı sahalar, tenis kortları ve akla gelebilecek her türlü sosyal donatıların bulunacağı Adatepe Konutları Kentsel Dönüşüm Projesinin Karabük başta olmak üzere bölgede büyük ilgi göreceğine inanıyorum” diye konuştu.       

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.