Bİreysel başladı, neden herkesin desteğiyle kampanya olmasın…

Barınma sorunu yaşayan öğrenciler bir araya gelip ev tuttukları takdirde imkanlar ölçüsünde hayırseverlerden temin edilen ev eşyaları kendilerine verilecek.

Bİreysel başladı, neden herkesin desteğiyle kampanya olmasın…
Yayınlama: 09.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

2014-2015 Eğitim-öğretim döneminin başladığı şu günlerde, yüksek öğrenimde barınma sorunu gündeme gelmişti.

Karabük Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kenan Aydoğdu birkaç arkadaşıyla birlikte geçtiğimiz yıllarda yürüttüğü örnek bir çalışmayı, bu yıl da devam ettiriyor.  Konu ile ilgili olarak sosyal medyadan da hayırsever vatandaşlara çağrıda bulanan Aydoğdu, vatandaşların kullanmadıkları ev eşyalarını kendilerine ulaştırmaları durumunda bunları ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerinin evlerine ulaştırabileceklerini belirtti.

Bunun bir kampanya olmadığını belirten Aydoğdu şunları söyledi; “Bu bir kampanya değildir. Bunu biz geçtiğimiz yıllarda bazı arkadaşlarımızla birlikte gerçekleştiriyorduk. Etrafımızdaki bir çok insanın da böyle yaptığını biliyorum. Şehir dışından ilimize okumaya gelen tanıdıklarımızın çocukları için buralarda evinde çalışabilir, kullanılabilir durumda olup da, kullanılmayan eşyaları toplayıp öğrencilerimize ev kuruyorduk. Bu yıl farklı olarak önemli bir miktarda müracaat oldu. Bizim maddi durumumuz iyi değil, devlet yurdu da bize çıkmadı, özel yurt ve pansiyonlara da verebileceğimiz paramız yok, dolayısıyla biz Valilik’ten yardım istiyoruz, bize barınma noktasında yardımcı olabilir misiniz? Şeklinde müracaatlar oluyordu. Biz kendileriyle yaptığımız görüşmelerde onlara birkaç alternatif sunduk. Bunlardan biri de üçünüz, beşiniz bir araya gelip evlerde kalır mısınız dedik. Bu alternatifi değerlendirenler oldu. Biz de onların evlerindeki malzemelerin karşılanması için sosyal medyadan böyle bir duyuru attık. Niye orayı kullanıyoruz, çünkü oradan çok kısa sürede çok insana ulaşabiliyoruz. Bunun neticesinde elinde fazla kullanılabilir durumda eşyası olan herkesten bu konuda destek bekliyoruz. Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüyle temas kurmaları halinde vatandaşlarımızın bu konudaki yardımlarını kabul edeceğiz ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştıracağız.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.