Başkan Vergili “Hiçbir Bakan’ı karşılamama kararı aldım”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Şirinevler Sosyal Yaşam Merkezi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, belediye başkanlığı döneminde birçok Bakan’ın Karabük’e geldiğini fakat hiçbir Bakan’ın Karabük Belediyesi’ni ziyaret etmediğini söyledi.

Başkan Vergili “Hiçbir Bakan’ı karşılamama kararı aldım”
Yayınlama: 18.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Karabük’e gelen bakanların belediyeyi ziyaret etmediği sürece hiçbir bakanı karşılamama kararı aldığını söyledi.

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin her mahalleye bir sosyal yaşam merkezi projesi kapsamında 14. Sosyal Yaşam Merkezi, Şirinevler Mahallesinde yapılan törenle açıldı.

Açılış törenine Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut,  Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldılar.

HİÇ BİR BAKANI KARŞILAMAMA KARARI ALDIM

Şirinevler Sosyal Yaşam Merkezinin açılışı öncesi bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili,  Karabük’ü ziyaret eden hiçbir Bakan’ın şimdiye kadar Karabük Belediyesi’ni ziyaret etmediğini, Belediyeyi ziyaret etmeyen hiçbir Bakan’ı karşılama kararı aldığını belirterek şunları söyledi; “Öncelikle Şirinevler’de oturan vatandaşlarımıza mahalli seçimlerde vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bu yapmış olduğumuz 14. sosyal yaşam merkezimiz. 14 tane sosyal yaşam merkezi yapmak Türkiye’de bir rekordur. Fakat böyle hizmetler yaparken taktir edilmekten yoksun bırakılıyoruz. Şirinevler’e bir hastane yapıldı bu hastanenin faaliyete geçmesini için yollarını yapan, köprüsünü açan Karabük Belediyesidir. Osman Baydemir ile görüşmek isteyen bakanlarımızın şimdiye kadar Karabük Belediyesini ziyaret etmek için lütfetmediler. Karabük Belediyesinin karşında bulunan AKP binasına çıkıp, Karabük Belediyesi ne yapıyor diye merak etmediler. Merak etseler onlar için çok büyük sıkıntı olacak. Biz hep bekledik bir gün belediye binasına çıkarlar diye ama hiç kimse beni ziyaret etmediği için bende bir prensip kararı aldım belediyeyi ziyaret etmeyen hiçbir bakanı karşılaşamama  kararı aldım gitmiyorum da. Karabük Belediyesinin yapmış olduklarını hiçbir şeklide kabullenemeyecekler hazmedemeyecekler. Çünkü bizim bütçemiz belli, imkanlarımız belli bu imkanlarla bu işlerin nasıl yaptığını hayret ediyorlar ve hayret etmeye de devam edecekler. Bu beş yıllık dönemde Karabük’ün hiçbir eksikliği kalmayacak. Hiçbir mahallenin tek bir problemi kalmayacak. Ne söz vermiş isek bu sözleri yerine getirmek için gece gündüz çalışacağız. Seçim zamanı Bayır Mahalledeki hastane kapatılıyor dedik fakat kapatılmayacak diye pankartlar asıldı. Hastane kapatılıyor bakan yıkılıp yerine diş sağlığı merkezi kurulması kararı alıyor. O günde söyleyebilirsin vatandaşını bunu. Bir dahaki dönem belediye başkanlığını kesinlikle aday değilim. Bizim işimiz Karabük’ün eksikliklerini tamamlamak ve Karabük halkının duasını almaktır” dedi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.