Başkan Vergili Halkla Buluşmaya Devam Ediyor

Karabük Belediye Başkanı ve MHP Belediye Başkan Adayı Rafet Vergili mahalle gezilerine tüm hızıyla devam ediyor.

Başkan Vergili Halkla Buluşmaya Devam Ediyor
Yayınlama: 07.03.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Beraberindeki heyetle birlikte Karabük Mahallesi’ni ziyaret eden Başkan Vergili vatandaşlar tarafından büyük bir sevgiyle karşılandı.

Çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Vergili, “Çocuklar bizim geleceğimizdir. Görev yaptığımız 5 yıla baktığımızda çocuklarımıza yönelik yaptığımız hizmetler, samimiyetimizin ve gayretlerimizin açık bir göstergesidir. Karabük halkına 5 tane söz vermiştim bunlardan sonra biz mezbayı yaptık, eski mezbayı yıktık kentsel dönüşüm başladı, hal binasını yıktık Öğlebeli Mahallesine yeni hal binasını yaptık, Kayabaşı Mahallesine dikey asansör, halim deresi dere ıslahı yaptık, dolmuş durağını, battı çıktı ve yapılmayın meydana 135 tane bina yıkıp meydan yaptık, kütüphane ve yürüyen merdivenlerle Yenişehir’e çıktık, terminal binasının oraya yürüyen merdivenli köprü ve Öğlebeli’ne terminalin arkasından köprü, ardından yatay asansör, her mezarlığa birer mescit ve abdest alma yeri yaptık. Yalnız Öğlebeli mezarlığında 66 kamyon çöp çıktı ve 50’ye yakın park yaptık. Mahallelerin tamamının su borusu değişti. Yüzde 95 doğalgaz dağıtımını yaptık, 550 bin ton asfalt kullandık. Şükürler olsun ki biz bu işi yaparken bir gün olsun sıkıntıya düşmedik. Biz sizlerin duası sayesinde, sizlerin duasıyla hiçbir kapı kapanmadı. Her kapı kendiliğinden ertesi gün açıldı” dedi.

Dünyanın hiçbir yerinde borçsuz belediye olmadığını da belirten Başkan Vergili, “Önemli olan borcunu ödeme kabiliyeti olması. Bu güne kadar işçimizin maaşını bir gün bile geciktirmedik. Bütün ikramiye alacaklarını ödedik. 11 ikramiye alacağı vardı. 134 tane arkadaşımız emekli oldu, tazminatını aldı. Zonguldak’ta 3 sene geçmiş emekli olamıyor, tazminatını alamıyor. 5 aylık maaş ve 30 ikramiye alacağı var. Hiç kimse para için kapımıza gelmedi. Şimdi birileri bahane uydurmaya çalışıyor, ağlamaya başlıyor. Daha işe gelmeden 5 sene önce ben sadece projelerimi anlattım ne borcu sordum, ne alacağı sordum. Göreve geldiğim gün belediyenin elektrikleri kesildi ve o günden sonra kapımıza hiç kimse gelmedi” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.