Başkan Aksoy Kursiyerler Sertifikalarını Verdi

Bir çok alanda ev hanımlarını yönelik başarılı kurslar açan Safranbolu Belediyesi Kültür Eğitim Merkezi’nde (SAKEM) Kağıt Rölyef Kursu gören kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.

Başkan Aksoy Kursiyerler Sertifikalarını Verdi
Yayınlama: 25.02.2014
Düzenleme: 15.06.2020
5
A+
A-

Safranbolu Belediyesi tarafından hayata geçirilen SAKEM’de kurslar devam ediyor. Kağıt Rölyef Kursunda başarılı olan kursiyerlere sertifikalarını Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy verdi.

Safranbolu Belediyesi’nin pek çok alanda etkinlikler yaptığının altını çizen Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy “SAKEM Safranbolu’da özellikle ev hanımlarının vazgeçilmez bir gün arkadaşı oldu, hayat arkadaşı oldu. SAKEM Safranbolu’da turizmde hedeflediğimiz noktaya gelmek için bizim en güçlü argümanlarımızdan biri oldu. Ürettikleriyle daha da üretecekleriyle yine SAKEM Safranbolu’da sosyal yardımlaşmanın adresi oldu. SAKEM Safranbolu’da üniversite öğrencilerimizin derslerine en büyük katkı olanağı oldu. SAKEM Safranbolu’da eğitimde fırsat eşitliğini yakalamaya dönük en büyük çalışmayı yapan sosyal kurum oldu. Yine SAKEM Safranbolu’da özellikle dezavantajlı grupları destek verdiği ve onlarla ilgilenen en ön plandaki kurum oldu. Yine SAKEM Safranbolu’da sanatın gelişmesine kültürün gelişmesine katkıda bulunan gerçekten ama gerçekten bu hususlarda ciddi gayretler üreten sanatı ön plana çıkaran kurum oldu. Bugün SAKEM’in dışında gitar kursu verecek bir kurum yok. SAKEM’in dışında ney üfletecek bir kurum yok, SAKEM’in dışında plates ve piyona dersi verecek başka bir kurum yok. Ayrıca bu kurumu da yıpratmaya çalışan bir takımda düşünceler var. Birileri çıkmış SAKEM’le  ilgili karanlık bir yapı, profili çizmeye çalışıyor. Bu kuruma çamur atmanın en azından buradaki kursiyerlerime saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Yine SAKEM’in varlığı ile Safranbolu çok güzel mekanlara kavuştu. Bu bina ilk belediye başkanı olduğumda buralar hem mahalleye büyük bir ayıp hem de bu siteye karşı belediye kendi malına sahip çıkamayan bu malların heder olmasına sebebiyet sağlayan kurum halindeydi. Buralar yine aslanlardaki binamız o bina yıllar öncesinde belediyeden kiraya verilmiş ama çok farklı amaçlarla kullanılmış bir türlü bulunduğu bölgeyi kalkındırmamış. Bulunduğu bölgenin de yüz karası olmuş bir binaydı. Bakın aynı şekilde SAKEM içi Aşağı Tokatlı’da almış olduğumuz bina İnönü İlkokul binası biz Düz Mahallesi’nde seçim çalışmalarımızda ya da o mahalleye gittiğimiz insanlar bize diyorlar ki ‘bu binayı kurtarın ya yıkın atın çünkü burası geceleri sarhoşların berduşların yeri haline geldi.

Bu nedenle Safranbolu Belediyesi olarak deneyimli personelimizle 5 yıl içerisinde başarılı projelere imza attık SAKEM bunlardan sadece birisi şunuda belirmek isterim ki bu tür başarılı çalışmalara inşallah gelecektede halkımızla birlikte imza atmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile serifika almaya hak kazanan ve sergide görmüş olduğumuz bir birinden başarılı çalışmalara imza atan kursiyerlerimiz ile hocalarımızı kutluyor başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Aksoy, 15 kursiyere sertifikalarını takdim etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.