Başkan Adayı Mehmet Ceylan’dan, Taşeron İşçilere Müjde!

AK Parti Karabük Belediye Başkan adayı Mehmet Ceylan, Karabük Belediyesi destek hizmetleri bölümünü ziyaret etti. Ceylan, Belediye Başkanlığı seçimlerini kazandığı takdirde, Belediye Başkanı olarak taşeron işçiler hakkında iyileştirmeler yapacağını söyledi.

Başkan Adayı Mehmet Ceylan’dan, Taşeron İşçilere Müjde!
Yayınlama: 17.03.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

AK Parti İl Başkanı Ömer Ayar ve çok sayıda partili ile birlikte Karabük Belediyesi destek hizmetler bölümünü ziyaret eden Ceylan, “Zaman zaman dışarıda duyuyoruz. Taşeron işçileri, Mehmet Ceylan veya AK Parti başa geldiğinde çıkartacakmış diye sözler duyuyoruz. Bunların hepsi uydurma sözler. Biz inanan insanlarız, kimsenin ekmeğiyle oynamayız. Burada herkes işinde gücünde, kimsenin aşıyla, işiyle oynanmaz. Şunu kesinlikle belirtmek isterim. Bir kardeşimizin ahını almaktansa belediye başkanlığını göze alırım. Benim nasıl belediye başkanlığı yaptığımı gidin Safranbolu’daki kardeşlerinize sorun. Safranbolu Belediyesi’nde benim dönemimde çalışan kardeşlerimiz ile ağabey, kardeş ilişkisi içerisinde görev yaptık” dedi.

Belediye Başkanlığı seçimlerinde sonra Belediye Başkanı olarak taşeron işçiler hakkında iyileştirmeler yapacağını da açıklayan Ceylan şunları söyledi: “Allah nasip eder belediye başkanlığı seçimlerinden sonra başkanlığa geçtiğimizde bir ağabeyiniz olarak, maddi manevi yanınızda olacağım. Sadece işçi işveren anlayışı içerisinde bu işi yürütmeyeceğiz. Sevincinizde, hüznünüzde hep yanınızda olacağız. Siz ailenizle huzur içerisinde olmalısınız ki bizde iş anlamında sizden verim alabilelim. İş yeri huzuru çok iyi olmalı. Bizde bu sebeple sizin her zaman yanınızda olacağız. Bu çerçevede işte son ayda yemek parası 40-50 TL vermeye başlamışlar. Bu yeterli değil. Bunu daha fazla yapacağız. Dışarıda bir yemek yeseniz 5 lira verirsiniz. Ben bu sebeple yemek parasını mevcuttan iki katına çıkartacağım. Taşeron işçilerimizin almış olduğu ücretler de asgari ücretin üzerinde olacak. Maaşlarında iyileştirme yapacağız. Diğer taraftan mesai kaldığınızda, pazar günleri çalıştığınızda, bayram günleri çalıştığınızda size mutlaka ücret ödenecek. Sözleşmenizde de bu konu hakkında düzenleme getireceğiz. Bu kul hakkıdır. Bir konuda bu çalışmış olduğunuz yer eski tabur olarak bilinmekte; ama buranın değiştirilmesi gerekmekte. Şartları iyileştirilmeli. Burası hem şehir girişi olduğu çok dikkat çekiyor. Burayı kaldırıp daha güzel yerlerde sizlerin hizmet vermesini sağlayacağız.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.